Eventy

11.05
2023

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #13

Codete, Techies Kraków, ul. Na Zjeździe 11

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp w Krakowie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Security mindset: Where is my secret and who has access to it? Learner's journey” - Marcin Woźniak, Piotr Narewski

  PL
  Marcin i Piotr zaprezentują różne przypadki użycia narzędzia Vault firmy HashiCorp do zarządzania danymi wrażliwymi podczas wdrożeń infrastruktury. Powiedzą też m.in. o kulturze związanej z bezpieczeństwem wdrożeń jako podstawowym aspekcie pracy w IT.

  ENG
  Marcin and Peter will present various use cases of the HashiCorp Vault capabilities for managing sensitive data during infrastructure deployments. They will also talk about, among other things, security mindset from the beginning of the IT journey.

  Marcin Woźniak - Platform Technical Architect @Kainos. Z branżą IT związany od ponad 15 lat. Zaczynał karierę jako inżynier wdrożeniowy systemów Unix - głównie Solaris, serwerów, macierzy dyskowych i sieci SAN. Teraz głównie skupiony wokół chmury publicznej AWS i produktów firmy HashiCorp. W różnych rolach od Inżyniera poprzez Managera do Architekta. Fan nowych technologii, podejścia „Everything as Code” z mocnym naciskiem na usprawnianie warunków pracy zespołów i procesów.

  Piotr Narewski - Platform Engineer @Kainos. Platform Engineer w Kainos. Pasjonuje go świat IT oraz możliwości, jakie dostarcza odpowiednie korzystanie z istniejących narzędzi. W karierze zawodowej pełnił różne stanowiska, m. in. data scientist, software developer, a aktualnie zajmuje się rozwijaniem platformy na AWS.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Ciekawe podejście do integracji technologii chmurowych” - Piotr Pyciński

  Terraform zarządza infrastrukturą, Ansible konfiguruje serwery, a Helm uruchamia aplikacje na klastrach Kubernetesa. Chociaż wydają się to być niezależne aplikacje, mają wiele wspólnych elementów i często zależą od siebie. Podczas swojej prezentacji Piotr przedstawi pomysł, jak zintegrować te technologie przy użyciu jednego wspólnego źródła prawdy.

  Piotr Pyciński - administrator systemów z 15-letnim doświadczeniem. Jego początki w branży miały miejsce w czasach, gdy praca przy konsoli i fizycznych serwerach była standardem, a szum wentylatorów towarzyszył codziennym czynnościom. Obecnie stara się odnaleźć w świecie bujającym w chmurach i często podkreśla, że nie jest to uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich problemów. Poza pracą lubi żeglować po morzach i oceanach oraz pracuje jako ratownik medyczny w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 52 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Kraków MeetUp #13
Location
Codete, Techies Kraków, ul. Na Zjeździe 11,Kraków,
Starting on
11 maj 2023
Ending on
11 maj 2023
Offer Price
Pobierz raport