Eventy

12.03
2020

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #13

OVH, ul. Swobodna 1

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp we Wrocławiu!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: ’Privacy by design’ oraz ‘privacy by default’ w projektach informatycznych – Anna Materla

  W trakcie prelekcji Anna przedstawi jedne z najważniejszych zasad RODO. Opowie, co oznacza pojęcie ochrony danych w fazie projektowania (privacy by design) oraz domyślnej ochrony danych osobowych (privacy by default). Przedstawi również, na co zwrócić uwagę projektując systemy informatyczne w zakresie przepisów o ochronie danych osobowych. Zaprezentuje temat na kilku przykładach właściwego i nieprawidłowego zastosowania tej zasady.

  Anna Materla - radca prawny w Kancelarii Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, IP/IT oraz prawie gospodarczym. Entuzjastka nowych technologii i ich wpływu na prawo.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Dlaczego klienci nie myślą o backendzie? – dr inż. Paweł Prociów

  Bazując na własnym doświadczeniu tworzenia projektów, często dla klientów nie-technicznych, Paweł podzieli się spostrzeżeniami dlaczego backend funkcjonuje tylko na marginesie myślenia biznesowego. Co sprawia, że nawet dla klientów z dobrze zdefiniowanym produktem, część serwerowa jest pomijana a często wymaga najwięcej pracy. Paweł opowie również jak sobie z tym radził i jak organizował prace.

  Dr inż. Paweł Prociów - specjalizuje się w technologiach lokalizacyjnych oraz szeroko pojętym IoT. W swoim życiu pracował dla dużych graczy jak, Qualcomm, Huawei w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Polsce. Ma tytuł doktora otrzymany od uniwersytetu w Nottingham za badania nad zastosowaniem dobrodziejstw nowoczesnych technologii w diagnozowaniu schorzeń psychicznych. Aktualnie w świecie startupów pracuje nad platformą oferującą nowy wymiar mobilnych usług zbliżeniowych.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂