Eventy

11.02
2026

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #23

Epam Systems, Global Office Park, Tower A2, ul. Zabrska 19, 6. piętro

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty trzeci MeetUp w Katowicach, który poprowadzi Edyta Bachowska-Szwed!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

  • 18:00 Networking
  • 18:15 Prelekcja #1: TBA - Daniel Krasnokucki

    Szczegóły podamy wkrótce.

    Daniel Krasnokucki - dyrektor ds. bezpieczeństwa aplikacji w Equinix. W świecie cyberbezpieczeństwa łączy perspektywy deweloperów i biznesu, wykorzystując precyzję pentestera i kreatywność programisty. Jest również liderem polskiego oddziału OWASP. Jego misją jest wzmacnianie cyfrowych systemów dynamicznymi kontrolami bezpieczeństwa na różnych etapach Cyklu Życia Rozwoju Oprogramowania (SDLC), zapewniając bezpieczeństwo bez utraty szybkości i zwinności. W wolnym czasie podróżuje, gra w gry planszowe, uprawia sport (piłka nożna, siatkówka) i jeździ na nartach.

  • 19:20 Prelekcja #2: „Development przyszłości - jak AI zmienia tworzenie oprogramowania w korporacjach?” - Ariel Zgórski

    Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje tworzenie oprogramowania w korporacjach – od asystentów kodowania (GitHub Copilot, Cursors, Claude Code) po inteligentną automatyzację DevOps, AI przyspiesza pracę zespołów. Ariel omówi, jak te rozwiązania wpływają na proces wytwarzania oprogramowania: dobre i złe praktyki użycia asystentów (AI może zwiększać wydajność, ale i utrwalać złe nawyki), sposoby mierzenia ich efektywności (produktywność, jakość kodu) oraz zmiany w kulturze pracy i narzędziach zespołów. Opowie to wszystko z perspektywy praktycznej - osoby, która jest odpowiedzialna za rozwijanie AI Assisted Engineering.

    Ariel Zgórski - doświadczony, wielokrotnie nagradzany lider IT z udokumentowanym doświadczeniem w kierowaniu międzynarodowymi zespołami oraz zarządzaniu projektami. Absolwent studiów MBA IT. Posiada wszechstronne doświadczenie w hybrydowym zarządzaniu projektami (Agile, Scrum, PMBoK, Prince2). Zarządzał wielomilionowymi projektami End-to-End. Od dwóch lat aktywnie działa w obszarze AI, jest ambasadorem Elephant AI i promuje wykorzystanie sztucznej inteligencji. Poszerza wiedzę z AI/generatywnej AI i doskonali kompetencje z Pythona (NumPy, PyTorch, TensorFlow). Jest prelegentem na konferencjach, a także uczestnikiem projektu CampusAI.

  • 20:15 Networking i pizza!

    Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube.

Partnerami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Katowice MeetUp #23
Location
Epam Systems, Global Office Park, Tower A2, ul. Zabrska 19, ul. Zabrska 19,Katowice,
Starting on
11 luty 2026
Ending on
11 luty 2026
Offer Price
Pobierz raport