O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska, która obecnie ma ponad 30 000 użytkowników i cały czas ich liczba rośnie!

Dziś, SO/DO Team zdecydowanie się powiększył i moderujemy już cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000. Przyszedł moment, kiedy rozmowy online nie wystarczyły. Dlatego zaczęliśmy organizować w Warszawie cykliczne spotkania – MeetUpy, dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps. W niedługim czasie rozszerzyły się one o prelekcje związane z cyberbezpieczeństwem i sieciami.

Dzięki MeetUpom możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami wydarzenia. Liczna frekwencja na MeetUpach, duże zainteresowanie tematyką i formą spotkań pozwoliły rozpocząć działalność lokalną w innych miastach Polski. Obecnie możecie nas znaleźć w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Stały rozwój, a także potrzeba utrzymania przejrzystości w działaniach społeczności skłonił nas do założenia Fundacji SysOps/DevOps Polska. Powstała ona na początku 2018 roku. Funkcjonowanie Fundacji SO/DO Polska jest możliwe dzięki środkom pozyskanym m.in. ze sprzedaży specjalistycznych szkoleń realizowanych w ramach działań statutowych.

Wśród uczestników znalazły się osoby, które chciały się dzielić swoją wiedzą w szerszym zakresie niż tylko godzinnej prelekcji. Realizujemy ten pomysł w postaci szkoleń i warsztatów. Każdy wchodzący w szeroki świat IT, jakim jest DevOps może rozszerzać swoje kompetencje. Na specjalistycznych szkoleniach zdobywa wiedzę teoretyczną oraz praktykę do wykorzystania w codziennej pracy.

Jako SysOps/DevOps Polska bierzemy aktywny udział w konferencjach branżowych. Organizujemy panele, ścieżki edukacyjne, a także występujemy w roli prelegentów. Ponadto obejmujemy patronaty społecznościowe nad największymi konferencjami w Polsce, m.in. DevOps Days, Secure, PLNOG.

Społeczność
SysOps/DevOps Polska

START

styczeń

2015

14 095

Grupa SysOps/DevOps Polska

Wejdź

Dzisiaj to:

komentarze

70 000

posty

10 350

polubienia

45 000

autorzy postów

2 340

maj

2015

MeetUpy

Obecnie
spotykamy się w:

Warszawa

28

spotkań

Wrocław

2

spotkania

Kraków

2

spotkania

Gdańsk

2

spotkania

Poznań

2

spotkania

prelekcje

73

osoby na widowni

min. 3 000

pizza

min. 900 placków

czas trwania prelekcji

min. 76h

sierpień

2016

Grupa SysOps/DevOps Polska - Po godzinach

7 375

Wejdź

Dzisiaj to:

komentarze

35 000

posty

5 165

polubienia

54 000

autorzy postów

1 190

maj

2017

Workshopy

Zrealizowalismy 4 warsztaty o tematyce:

"Hakowanie aplikacji webowych - jak wykorzystać błędy, które popełniamy na co dzień w programowaniu"

czerwiec

2017

Fanpage
SysOps/DevOps Polska

885

Wejdź

wrzesień

2017

1 350

Grupa SysOps/DevOps Polska - Hosting

Wejdź

Dzisiaj to:

komentarze

400

posty

85

polubienia

65

autorzy postów

65

2018

powstanie Fundacji
SysOps/DevOps Polska

Pobierz raport