Eventy

31.05
2022

SO/DO & SecOps Polska MeetUp Online #1

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps oraz SecOps mamy przyjemność zaprosić na pierwszy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Czy to pies czy to świnia – czyli sztuczna inteligencja w akcji!” - Tomasz Stachlewski

  Sztuczna Inteligencja, a zwłaszcza Deep Learning, to tematy, które rozpalają wyobraźnię wielu z nas. Podczas tej sesji przekonacie się, że nowoczesne rozwiązania oparte o chmurę obliczeniową ułatwiają nie tylko zapoznanie się z tymi zagadnieniami, ale ich faktyczne wykorzystanie.Będzie to sesja typu hands-on, gdzie zakasamy rękawy i zbudujemy własny klasyfikator zdjęć, który umożliwi nam identyfikacje różnych obiektów, które będziemy umieszczać przed kamerą własnego laptopa.

  Tomasz Stachlewski - Szef zespołu architektów w Amazon Web Services na Europę Środkowo-Wschodnią. Na co dzień doradza klientom w tworzeniu architektury systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości, jakie niesie ze sobą chmura. Doradza wielu wiodącym firmom (począwszy od startupów po korporacje) z różnych branż, tj. IT, telekomunikacja, finanse i inne. Prowadzi szkolenia dla polskich i zagranicznych partnerów.

 • 18:00 Prelekcja#2: „AppLocker – co w praktyce warto wiedzieć o Application Whitelisting” - Grzegorz Tworek

  Application Whitelisting w największym skrócie opisać można jako sposób myślenia, w którym zamiast (albo oprócz) zabraniania złych aplikacji, pozwalamy tylko na te dobre. System Windows wyposażony jest ``z pudełka`` we wszystko, co jest do tego potrzebne, więc warto taką zmianę rozważyć, ponieważ znacząco podniesie to poziom bezpieczeństwa całej organizacji. Brzmi niewinnie, ale tak naprawdę nieraz jest poważnym wyzwaniem. Dlatego warto temu tematowi poświęcić całą sesję.

  Grzegorz Tworek - specjalista IT w drugim pokoleniu. Od wielu lat aktywnie promuje idee związane z bezpieczeństwem informatyki, zwłaszcza w powiązaniu z systemami Microsoft. Autor artykułów i książek na temat security, prelegent i ekspert na wszelkich konferencjach, od studenckich po BlackHat. W czasie ponad 25-letniej kariery zawodowej zarządzał czterema zbudowanymi od podstaw zespołami ekspertów IT Security, napisał dziesiątki narzędzi, znajdował bugi w kodzie systemów Windows, jednych hackerów wsadzał do więzienia, a innych z niego wyciągał. Kilkanaście razy nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂