fbpx

Eventy

13.12
2018

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #6

Tryton Business House, Kainos Polska office

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szósty MeetUp w Gdańsku!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Co słychać w dockerze?” – Mirosław Mówiński

  Wracamy do Dockera i odkrywamy jego kolejne tajemnice. Przede wszystkim w jaki sposób działa od wewnątrz i jak działa kontener. Mirosław opowie też czym jest dockerowy obraz, ale to nie jedyne tematy, które zostaną poruszone w ciągu tej godziny. Wszystko przeplatane pokazówkami live z Dockera.

  Mirek jest SysOpsem w Transfer Multisort Elektronik. Od niedawna moderator SO/DO. Pasjonat szerokopojętej sysadminki, hobbystycznie klepie kod w Javie.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Infrastructure as a Code – AWS + Terraform + Ansible” – Daniel Kossakowski

  Podczas drugiego wystąpienia dowiecie się kilka słów o tym dlaczego warto używać Terraforma oraz jak użyć go w połączeniu z Amazon Web Services. Daniel opowie o różnych podejściach do Infrastructure as a Code i przedstawi przykład postawienia farmy serwerów wraz z ich konfiguracją za pomocą jednej komendy.

  Daniel Kossakowski od roku pracuje jako DevOps Team Leader w rozwijającym się software house – Droptica. Zajmuje się głównie projektowaniem infrastruktury w AWS. Wcześniej wiele lat pracował w dużej korporacji. Fanatyk wszędobylskiej automatyzacji i FreeBSD.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂