Eventy

14.12
2017

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #1

Hacker Space, Aleja Wojska Polskiego 41

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pierwszy MeetUp w Gdańsku!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Jeden dzień z DC/OS w produkcji” – Michał Mańkowski

  W trakcie tej prezentacji Michał podzieli się swoimi doświadczeniami z DC/OS w produkcji. Pokaże plusy i minusy tego systemu oraz jego braki. Czy warto wybrać DC/OS jako swój system do orkiestracji mikroserwisów? Czego unikać korzystając z DC/OS?

  Aktualnie Michał pracuje jako konsultant DevOps i pomaga firmom w adopcji rozwiązań kontenerowych głównie z wykorzystaniem DC/OS i Kubernetesa. Jest fanem automatyzacji z wykorzystaniem Terraforma/Ansible/Saltstack.

 • 19:45 Prelekcja #2: “Kubernetes for sysadmins?” – Maciej Strzelecki

  W trakcie prelekcji usłyszycie kilka słów o tym, w jaki sposób Kubernetes ułatwia zarządzanie infrastrukturą i dlaczego wygrywa w tej dziedzinie z innymi rozwiązaniami. Dowiesz się w jaki sposób zacząć korzystać z Kubernetesa, jakie są różnice w porównaniu do klasycznego podejścia w zarządzaniu konfiguracją i usłyszysz o doświadczeniach związanych z pracą z tym systemem.

  Maciej mówi o sobie, że jest SysAdminem, który nie boi się programować. Na co dzień pracuje jako DevOps Engineer w Schibsted Tech Polska. Jest także trenerem w infoShare Academy i niezależnym konsultantem z dziedziny konteneryzacji i chmury publicznej.

 • 21:00 Pizza i networking

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u: https://www.facebook.com/sysopspolska/

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport