fbpx

Eventy

26.09
2019

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #10

O4, al. Grunwaldzka 472

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziesiąty MeetUp w Gdańsku!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Od ipfw/ipchains do nftables i bpf, czyli historia filtrowania pakietów w Linux`` - Michał Gryko

  Podczas prezentacji Michał przedstawi historię mechanizmów filtrowania pakietów w systemie Linux oraz najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie. Prześledzone zostaną rozwiązania stosowane w jądrach od wersji 2.0 do obecnych. Dodatkowo Michał opowie co spowodowało, że musiały one zostać zastąpione nowszymi rozwiązaniami i co czeka na nas w niedalekiej przyszłości. Jeśli jesteś ciekaw co możesz zrobić z pomocą BPF albo jaka jest różnica pomiędzy iptables a nftables to jest to prezentacja której nie możesz przegapić.

  Michał już jako dziecko zaczął interesować się elektroniką. Często rozkładał rzeczy na części aby sprawdzić jak działają. Absolwent Elektroniki na Politechnice Gdańskiej, od 12 lat pracuje jako SysAdmin. Obecnie jest zatrudniony jako senior Site Reliability Engineer w banku Nordea.

 • 19:45 Prelekcja#2: “AI – gdzie jesteśmy?” - Paweł Noga

  Technologie związane z AI rozwijają się w wykładniczym tempie. Nowe algorytmy, sprzęt i oprogramowanie sprawiają, że rzeczy które uważaliśmy za Science Fiction stają się naszą codziennością. Prezentacja będzie poruszać różnorodne tematy związane z Deep Learningiem, takie jak:
  - Aktualne problemy związane z ograniczeniami sprzętu i skalowalności
  - Trendy w procesie trenowania i praktycznego wykorzystania sieci neuronowych
  - Przykłady przesuwania bariery tego co możliwe przy zastosowaniu AI.
  - Próby przewidzenia – co dalej...

  Paweł Noga, obecnie Senior AI Software Engineer. Na początku kariery testował webserwisy i aplikacje mobilne. Od 3 lat zajmuje się testowaniem sprzętu i oprogramowania do Deep Learningu. Skupia się na benchmarkowaniu rozwiązań czołowych firm na rynku oraz ulepszaniu procesu trenowania sieci neuronowych. Aktualnie pracuje w Habana Labs - firmie dostarczającej akceleratory AI na potrzeby Data Center.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂