Eventy

07.11
2019

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #11

O4, al. Grunwaldzka 472

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na jedenasty MeetUp w Gdańsku!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “O tym jak spięliśmy sieć firmową z AWS” – Daniek Kossakowski

  Chmura publiczna, jak sama nazwa wskazuje, jest publiczna, a to wymaga szczególnego pochylenia się nad tematem bezpieczeństwa. Daniel pokaże Wam jak ten problem został rozwiązany w firmie Droptica. Dlaczego warto spiąć AWS VPC z siecią LAN? Jak to zrobić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi na prelekcji.

  Daniel Kossakowski pracuje jako DevOps Team Leader w rozwijającym się software house - Droptica. Zajmuje się głównie projektowaniem infrastruktury w AWS. Wcześniej wiele lat pracował w dużej korporacji. Fanatyk wszędobylskiej automatyzacji i FreeBSD.

 • 19:45 Prelekcja#2: “Wyzwania dużego eCommerce`` - Konrad Partas

  Zapewnienie ciągłości działania sklepów internetowych o dużym wolumenie produktów i ruchu generuje spore wyzwania. Konrad opowie Wam o tym, jakie wyzwania napotkali i napotykają w LPP oraz jak sobie z nimi radzić. Będzie parę słów o narzędziach, które pomagają w osiąganiu jak największej wydajności serwisu oraz zapewnieniu jak najlepszego user experience.

  Konrad Partas - od prawie 2 lat Internet System Administrator w zespole DevOps eCommerce LPP oraz student informatyki na Politechnice Gdańskiej. Odkąd pamięta zainteresowany Linuksem oraz elektroniką. Prywatnie miłośnik zwierząt i motoryzacji.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

Nie odnaleziono żadnych eventów

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂