fbpx

Eventy

16.01
2020

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #12

Olivia Business Centre, budynek O4, al. Grunwaldzka 472

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Gdańsku!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “SRE i hosting – jak dawać jakość i wspierać klienta, a nie dawać marketingowe frazesy” – Miłosz Ryćko-Bożeński

  Kilka lat temu, po licznych doświadczeniach z różnymi firmami hostingowymi i byciu niezadowolonym z jakości ich usług, Miłosz postanowił w końcu założyć swój hosting. Podczas prelekcji opisana zostanie droga Prelegenta począwszy od testowania różnych rozwiązań do zarządzania hostingiem, aż po rozwój i wdrażanie rozwiązań wysokiej dostępności. Po drodze było też kilka fuckupów. Zwiększająca się renoma własnego hostingu to zasługa przede wszystkim SRE.

  Miłosz Ryćko-Bożeński ma kilkunastoletnie doświadczenie w programowaniu i administrowaniu sieciami. Ze szczególną pasją zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem w Internecie oraz optymalizacją stron internetowych. Niedawno zebrał i przedstawił podczas jednej z prelekcji ponad 300 składników dobrej strony internetowej. Nie jest jednak „typowym informatykiem” – oprócz wyżej wymienionych specjalizacji czasem również siada do projektowania stron lub opracowania strategii marketingowej. Prywatnie – miłośnik twórczości Tolkiena.

 • 19:45 Prelekcja#2: “Krótki przegląd systemów CI” – Jakub Czapliński

  Continuous integration jest nierozerwalną częścią procesu wytwarzania i dostarczania oprogramowania. Pojawienie się Dockera, następnie Kubernetesa, a także popularyzacja publicznych chmur spowodowały małą rewolucję na tym polu. Wraz z nowymi platformami dostarczania oprogramowania pojawiły się także nowe koncepcje Continuous Integration. Podczas prezentacji Jakub podzieli się swoimi doświadczeniami i obserwacjami nabytymi w trakcie wdrażania i codziennej pracy z kolejnymi, nowymi systemami CI na przestrzeni kilku projektów.

  Jakub Czapliński - ponad dekadę temu zaczynał swoją karierę jako administrator, potem programował w kilku różnych językach, aż znalazł swoją niszę w Pythonie i Go. Na co dzień zajmuje się aplikacjami cloud native uruchamianymi w Kubernetesie. Po godzinach etatowy geek, fan lego i muzyki elektronicznej.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂