Eventy

05.03
2020

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #13

Olivia Business Centre, budynek O4, al. Grunwaldzka 472

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp w Gdańsku!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “CKAD - oczekiwania a rzeczywistość” - Dominik Andruszak

  Rosnąca popularność Kubernetesa sprawiła, że certyfikaty CKAD i CKA są coraz bardziej cenione przez pracodawców. Według obiegowych opinii, egzamin CKAD jest całkiem sporym wyzwaniem, dlatego Dominik podczas prezentacji postara się odpowiedzieć na pytanie, czy jest to słuszne. Podzieli się również swoimi doświadczeniami – mając nadzieję, że okażą się one pomocne 😊 - zarówno z przygotowań, jak i samego egzaminu. Z wystąpienia dowiemy się także - jakich zadań można się spodziewać, a jakich niekoniecznie. W kilku słowach usłyszymy też, czym różni się codzienna praca z Kubernetesem od zadań egzaminacyjnych.

  Dominik Andruszak - przez ostatnią dekadę programował w paru różnych językach, aktualnie pracuje nad aplikacjami cloud-native w Pythonie i Go z wykorzystaniem Kubernetesa. W wolnych chwilach zdecydowanie za dużo czasu poświęca na guilty pleasures - czytanie artykułów na Medium i sprawdzanie nowości z polskiego rapu.

 • 19:45 Prelekcja#2: “Ignorowanie bezpieczeństwa w kontenerach i tego konsekwencje.” – Paweł Bujakiewicz

  „W kontenerze niech dzieje się co chce”. Czy aby na pewno? Podczas tego wystąpienia Paweł przedstawi niektóre podatności z 2019 roku. Poznamy też jakie są narzędzia pomagające ich wykrywaniu, a także spróbujemy wykonać atak na żywo.

  Paweł Bujakiewicz - Pięć lat stażu pracy i piętnaście lat doświadczenia (wszystko to dzięki pracy nad HomeLab) 😊 Obecnie na stanowisku DevOps Engineer w LPP. Prywatnie miłośnik podróży i gracz.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂