Eventy

06.06
2024

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #19

Kainos Polska, Tryton Business House ul. Jana z Kolna 11 (budynek Beta – 8. piętro)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiętnasty MeetUp w Gdańsku!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Samoloty robią „wzium” - jak wygląda nasza infrastruktura?” - Tomasz Torcz

  Jesteście ciekawi jak zapewnić sukces operacji lotniczych? Nasz prelegent opowie, jaka infrastruktura jest do tego potrzebna. Zdradzi nam, jak używana jest chmura w lotnictwie, jak monitorują i alarmują, gdzie modele AI miewają problemy. Dodatkowo przybliży nam narzędzia i pokaże sposoby na ułatwienie codziennej pracy deweloperów. Z ciekawostek - zdradzi nam, jak to się dzieje, że czasem ginie nasz bagaż.

  Tomasz Torcz - Linuksowiec i aktywista. Miał okazję pracować w małych firmach i międzynarodowych korporacjach: zarówno jako samodzielny specjalista, jak i kierownik zespołu. Kładzie nacisk na ułatwianie życia sobie i innym m.in. przez automatyzację.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Atlassian za kulisami: tworzenie środowisk testowych na AWS w mgnieniu oka” - Mykola Mykhalov

  Mykola podzieli się swoim doświadczeniem w automatyzacji tworzenia środowisk testowych w Atlassianie, z wykorzystaniem Kubernetes, Ansible i Terraform na platformie AWS. Skoncentruje się na technicznych aspektach projektu, który pozwolił znacząco skrócić czas przygotowania środowisk testowych. Omówiona zostanie architektura rozwiązania, kluczowe technologie i narzędzia oraz najlepsze praktyki. Prelekcja oferuje praktyczne wskazówki dla tych, którzy chcą zwiększyć efektywność zarządzania środowiskami w chmurze.

  Mykola Mykhalov - Principal DevOps Engineer w Atlassian, specjalizuje się w wykorzystaniu AWS, Ansible i Kubernetes do rozwiązywania skomplikowanych problemów technicznych i tworzenia efektywnych rozwiązań biznesowych. W wolnym czasie jest entuzjastą lotnictwa, posiadającym licencję PPL(A).

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #19
Location
Kainos Polska, ul. Jana z Kolna 11, Gdańsk,
Starting on
6 czerwiec 2024
Ending on
6 czerwiec 2024
Offer Price
Pobierz raport