Eventy

11.10
2018

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #5

Tryton Business House, Kainos Polska office

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na piąty MeetUp w Gdańsku!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Jak stworzyliśmy narzędzia do benchmarkowania AI i co z tego wynikło” – Michał Łukaszewski

  Na początku posłuchacie opowieści Michała, o tym jak zespół testerów przekształcił się w zespół programistów piszących soft do testowania rozwiązań ML i AI. Podczas prezentacji dowiecie się jakie były początki tej historii, jakie w trakcie zostały popełnione błędy i przede wszystkim jak poradzili sobie w ich rozwiązaniu.

  Michał to programista, mentor, prelegent. Pasjonat działającego oprogramowania, fan dobrej jakości kodu. Aktualnie buduje lepszą przyszłość na pokładzie Intela.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Jak ułatwić sobie życie podczas sprzątania po programistach?” – Piotr Radosz

  Podczas drugiego wystąpienia poznacie Piotrka i jego sposoby jak ułatwić sobie pracę. Zaczniemy od momentu kiedy zaczyna się dla niego prawdziwa zabawa wynikająca z otrzymania nowej aplikacji do utrzymania lub rozpoczęcia etapu produkcji. Pytanie jakie się wtedy pojawia to co zrobić, aby to wszystko działało i błędy z wcześniejszych faz projektowych nie blokowały dalszej pracy? Oczywiście poza realnym naprawieniem, gdy czekają kolejne sprinty, a prawie zawsze brakuje czasu na naprawę błędów. Będzie to historia, o tym, jak z pomocą narzędzi typu Ansible/AWX oraz Docker znacząco ułatwić sobie życie.

  Piotr na co dzień DevOps w AngryBytes. Wcześniej miał przygodę z sektorem finansowym, odzieżowym, a także edukacyjnym. Zajmuje się automatyzacją i konteneryzacją rzeczy, a w wolniejszych chwilach wspiera różne zespoły programistyczne i pokazuje im, że czasem wystarczy zmiana jednej metody, by szacunkowe 2 miesiące pracy zrealizować w znacznie krótszym czasie.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂