fbpx

Eventy

18.04
2019

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #8

Olivia Business Center, Al. Grunwaldzka 472

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na ósmy MeetUp w Gdańsku!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Git – techniki pracy” – Dawid Sowa
  Dawid jest Team Leaderem i Senior backend developer. Od lat pracuje nad aplikacjami (PHP, .NET) dla różnych jednostek organizacyjnych. Ceni sobie zgrany zespół, transparentną komunikację oraz dobre poczucie humoru.

  Jak się pracuje wykorzystując system kontroli wersji Git w zespołach silnie zorientowanych na SCRUM/Agile? A jak się ma współpraca tego systemu kontroli wersji z Continuous Integration? Podczas prelekcji Dawid odpowie Wam na te pytania. Ale to nie wszystko! Przejdziecie też wspólnie przez refactoring aplikacji i pracę z silnie rozgałęzionym repozytorium.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Docker – When and why to use?” – Łukasz Wencel

  Łukasz omówi podstawowe zagadnienia związane z Dockerem- zalety i wady wdrożenia tej technologii oraz dlaczego nasz zespół zdecydował się jej użyć. Zostanie poruszony temat optymalizacji obrazów pod kątem czasu budowania oraz ich wielkości. Prelegent wspomni także o wyborze storage driver’a i konfiguracji Dockera.

  Łukasz pracuje jako Deep Learning Software Engineer w Intelu. Zajmuje się projektowaniem i utrzymywaniem infrastruktury dla testów wydajnościowych Deep Learningu. Wspomaga także zespoły deweloperskie przy tworzeniu procesów walidacyjnych.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂