fbpx

Eventy

06.06
2019

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #9

Olivia Business Center, Al. Grunwaldzka 472

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp w Gdańsku!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Serverless na swoim” – Maciej Sawicki
  Każdy liczący dostawca chmury publicznej oferuje rozwiązania serverless. Czy jesteśmy skazani na użycie własnościowych/zamkniętych rozwiązań? Na szczęście nie! 🙂 Podczas prelekcji Maciek Sawicki przedstawi jak wdrożyć platformę serverless w oparciu o Kubernetesa oraz otwarte implementacje. Opowie także krótko o zaletach (i jeszcze krócej o wadach 😉 ) takiego podejścia. Zaprezentowane rozwiązania będzie można wykorzystać zarówno w chmurach publicznych jak i instalacjach “on-premis”.

  Maciek Sawicki – DevOps Technical Lead w CodiLime. Certyfikowany trener Google Cloud Platform, założyciel GDG Cloud Warszawa. Jako DevOps Engineer Maciek pomaga w tworzeniu i wdrażaniu aplikacji tak aby spełniały one wymagania klienta, były bezpieczne a użytkownik miał przyjemność z ich używania. Stara się aby droga to tego celu była możliwie jak najmniej wyboista (jednocześnie będąc ciekawą przygodą). Chciałby aby oprogramowanie było nowoczesne, stworzone przy użyciu najlepszych dostępnych procesów i narzędzi (nie mylić z tz ‘hype driven development’).

 • 19:45 Prelekcja #2: „Taniec z diabłem – migracja krytycznych komponentów produkcyjnych na przykładzie aktualizacji 127-węzłowego klastra ElasticSearch” – Katarzyna Bultrowicz

  Migracja i aktualizacja danych to nie tylko skopiowanie danych i zmiana oprogramowania na wyższą wersję. W przypadku systemów produkcyjnych wymagane jest przygotowanie infrastruktury, systemów i organizacji na możliwie bezbolesne przejście przez ten proces, minimalizując ryzyko utraty danych. Podczas prezentacji opiszemy jak po kilkumiesięcznych przygotowaniach przeprowadzić wymagane prace i przeżyć 8-godzinny downtime całego systemu, zarówno pod kątem technicznym, jak i biznesowym. Na własnym przykładzie opowiemy o smaczkach i pułapkach, jakie czyhają na administratorów klastrów ElasticSearch.

  Katarzyna Bultrowicz na co dzień zajmuje się transformacją architektury SentiOne, przygotowaniem jej na zaawansowane technologie NLU i optymalizacją procesów ekstrakcji danych. Wcześniej przez 6 lat w Intelu pracowała nad serwisami wspierającymi niskopoziomowe systemy bezpieczeństwa, osadzone w architekturze współczesnych procesorów.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂