fbpx

Eventy

20.06
2018

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #1

Vattenfall, ul. Francuska 34

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pierwszy MeetUp w Katowicach!

SysOpsDevOps Katowice #1
 • 18:00 Networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Fuckup – przyczyny i kontrolowanie katastrof” – Maciej Kupiec

  Fuckup – zdarzenie, które nie tylko może pogrzebać przyszły awans, jak również ciągłość zatrudnienia, bądź nawet całą firmę. W trakcie prezentacji przedstawiona zostanie analiza czynników, które mają wpływ na powstanie fuckupu na przykładzie zaistniałych zdarzeń oraz sposoby ich ratowania. Maciek w prelekcji obejmie cztery najciekawsze katastrofy, które postawiły firmy na skraju ich działalności.
  Maciej Kupiec – profesjonalnie związany z informatyką z dziedziny SO/DO od 17 roku życia (2003r). Aktualnie, od ponad 5 lat, prowadzi własną firmę BITEBYTE, która obsługuje ponad 120 firm z różnych gałęzi przemysłu. Jest stałym partnerem Clouvider Ltd., współpracuje m.in. z firmą Cynel Unipress, Wojas, Black Red White, Dunsterhouse Ltd oraz Birkdale Ltd. W wolnych chwilach zajmuje się strzelectwem sportowym i grą na organach piszczałkowych.

 • 19:45 Prelekcja #2: “Automatyzacja Infrastruktury z użyciem Docker i Jenkins” – Jan Kacik

  Druga prezentacja to pokaz jak zastosować praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania i Infrastuktury jako kod do naszej codziennej pracy. Zostanie przedstawione jak zautomatyzować zadania związane z administracją za pomocą narzędzi CI/CD oraz Docker i tym samym uczynić nasze życie łatwiejszymi. Zobaczycie przykładową implementację na przykładnie Jenkinsa i Artifactory.
  Jan Kacik to pasjonat automatyzacji i ułatwiania sobie życia. Uwielbia poznawać nowe technologie i z ich pomocą pomagać innym. Obecnie pracuje jako DevOps Engineer w SII, a w wolnych chwilach spędza czas ze swoją rodziną.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂