Eventy

10.05
2023

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #10

Strefa Centralna, plac Sejmu Śląskiego 2

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziesiąty MeetUp w Katowicach!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Tworzenie środowisk HA. Narzędzia i przykłady” - Maciej Kupiec

  Kto interesuje się środowiskami wysokodostępnymi nie może przegapić tej prezentacji! Podczas prelekcji Maciej wprowadzi Was do tego świata , przedstawi jego ogólne zasady oraz zaprezentuje przykładowe konfiguracje. Po jego prezentacji wyjdziecie z solidnymi fundamentami! #corosync #drbd #vrrp #haproxy

  Maciej Kupiec - swoją przygodę z IT rozpoczął od usług hostingowych. Jest obecnie specjalistą DevOps w MDDV, gdzie dzieli się swoim ponad 20-letnim doświadczeniem w systemach Linux. Obecnie zajmuje się wdrażaniem CI/CD, Kubernetesem oraz Dockerem. Po godzinach można go spotkać na poligonach oraz strzelnicach, gdzie szkoli i prowadzi strzelanie.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Poza Terraformem. Narzędzia wspomagające pracę z kodem Terraforma” - Maciej Rostański

  Podczas sesji Maciej przedstawi zestaw narzędzi zewnętrznych, służących do analizy kodu Terraforma i wspomagających: automatyczną dokumentację (terraform-docs), wycenę planowanych zmian w chmurze (infracost), statyczną analizę kodu IaC (checkov) oraz pozyskiwanie informacji o zmianach w chmurze poza Waszym kodem Terraform (driftctl). Porozmawia z Wami również o zaletach i wadach tych narzędzi i doświadczeniach używania ich w automatyzacji NTZMI (Nie Tak Znowu Małych Infrastruktur).

  Maciej Rostański - Doktor inżynier, zajmuje się tematyką administracji systemów i sieci komputerowych oraz ciągłości działania systemów informatycznych od kilkunastu lat. Wykładowca akademicki, który zainteresowania naukowe łączy z pracą praktyczną dla firm IT, wykonując zadania z zakresu DevOps i prac R&D – obecnie związany z firmą Hostersi. Autor książek i prac naukowych na temat nowoczesnych technologii internetowych, a prywatnie zapalony gracz komputerowy i kinoman, jednak przede wszystkim ojciec dwóch córek, które skutecznie zajmują mu wszelki pozostały wolny czas.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Katowice MeetUp #10
Location
Strefa Centralna, plac Sejmu Śląskiego 2,Katowice,
Starting on
10 maj 2023
Ending on
10 maj 2023
Offer Price
Pobierz raport