Eventy

19.06
2024

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #15

biuro Forte Digital, ul. Dworcowa 10, 1. piętro

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piętnasty MeetUp w Katowicach!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Transformacja datacenter” - Krzysztof Mężyk

  Podczas prezentacji zostaną omówione wyzwania związane z transformacją data center pod względem infrastruktury, bezpieczeństwa, sieci i automatyzacji. Prelegent przedstawi wady i zalety zastosowania narzędzi VMware w budowaniu prywatnej chmury. Zaprezentuje również przykład implementacji software defined data center. Uczestnicy dowiedzą się, przed jakimi wyzwaniami może stanąć organizacja, która będzie próbowała swoich sił z transformowaniem legacy do software defined data center. Krzysztof odpowie także na pytanie, w jaki sposób można zaprojektować i zaimplementować SDDC przy użyciu narzędzi Vmware.

  Krzysztof Mężyk - VMware administrator w Vattenfall z 10-letnim stażem. Obecnie na stanowisku Infrastracture architect. Brał udział w najróżniejszych projektach od prostych p2v do kompleksowych datacenter transformation.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Błędy architektoniczne w chmurze” - Magdalena Wojnarowska-Pietrzak

  Wykorzystywanie chmury publicznej w ostatnich latach zyskało na popularności. Pomimo wielu korzyści, pośpiech w przyjmowaniu technologii chmurowych prowadzi do błędów architektonicznych, które mogą skutkować słabą wydajnością, podatnościami na ataki oraz wzrostem kosztów. W swojej prezentacji Magdalena pokaże przykłady błędów towarzyszących przy wdrażaniu rozwiązań chmurowych, a Wy lepiej zrozumiecie potencjalne problemy związane z chmurą publiczną i dowiecie się, na co zwracać uwagę przy projektowaniu architektury chmurowej.

  Magdalena Wojnarowska-Pietrzak - od 15 lat w branży IT z tytułem magistra informatyki oraz tytułem magistra finansów. Od 2015 roku pracuje jako architekt IT, zajmując różne stanowiska architektoniczne z naciskiem na chmurę i infrastrukturę. Pracuje z publicznymi chmurami od 2014 roku, posiada ekspertyzę w zakresie Azure i AWS. Jest również autorką książki ``Mind the Gap: Most Common Cloud Mistakes``.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Katowice MeetUp #15
Location
biuro Forte Digital, ul. Dworcowa 10,Katowice,
Starting on
19 czerwiec 2024
Ending on
19 czerwiec 2024
Offer Price
Pobierz raport