Eventy

17.10
2018

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #2

Vattenfall, ul. Francuska 34

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na drugi MeetUp w Katowicach!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Docker od środka: Linux namespaces w praktyce” – Piotr Minkina

  W tej prelekcji Piotrek zaprezentuje z jakich mechanizmów (dostarczanych przez kernel Linuksa) korzysta Docker, aby stworzyć i uruchomić kontener. Dowiecie się jak współdzielić poszczególne poziomy izolacji z innymi kontenerami i procesami. Wszystko to zostanie wykorzystane do analizy zasobów kontenerów (np. sieci, procesów, zawartości katalogów itp.) ubogich w jakiekolwiek narzędzia.

  Piotr jest programistą z doświadczeniem w administrowaniu i uodparnianiu serwerów dedykowanych. Pasjonuje go szeroko pojęta automatyzacja. Aktualnie wspiera firmę eSky we wdrażaniu i utrzymaniu praktyk DevOps.

 • 19:45 Prelekcja#2: „CloudFormation – czyli jak opisać infrastrukturę w AWS’e” – Grzegorz Lysko

  AWS CloudFormation jest najlepszym narzędziem do opisywania, wdrażania i utrzymywania infrastruktury w AWS’e. Dzięki temu narzędziu można stworzyć bardzo efektywne rozwiązania opisujące skomplikowane architektury zawarte w pojedynczym pliku. W prelekcji Grzesiek opowie jak korzystać z tego narzędzia i jak opisywać swoją infrastrukturę. Zaczynając od prostych przykładów skończy na bardziej zaawansowanych scenariuszach korzystających np. z Custom Resources.

  Grzegorz Lysko – Senior Cloud DevOps Engineer w Pegasystems – generalista z ponad 10 letnim doświadczeniem. Obecnie pasjonat rozwiązań chmurowych w szczególności bazując na AWS. Projektowanie mikroserwisów i aplikacji serverless cieszy go prawie tak samo jak dobre jedzenie. Nienawiść do powtarzalnych czynności wywołuje u niego odruch automatyzacji.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂