fbpx

Eventy

13.02
2019

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #4

Strefa Centralna, plac Sejmu Śląskiego 2

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp w Katowicach!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Deployment aplikacji webowej do grupy autoskalującej w AWS z wykorzystaniem CodeDeploy oraz GitLab CI” – Robert Kubik

  Na spotkaniu omówimy sposób wdrożenia aplikacji webowej, która skaluje się w zależności od obciążenia, co pozwala w efektywny sposób korzystać z zalet Cloud Computing. Skorzystamy z AWS’a i GitLab’a. Porozmawiamy o wymaganiach, jakie musi spełnić aplikacja, przedstawione zostanie rozwiązanie CodeDeploy, idea grupy autoskalującej oraz narzędzie GitLab Runner. Produktem prezentacji będzie gotowa infrastruktura, która w zależności od obciążenia potrafi “rosnąć”, a wdrożenie nowej wersji aplikacji ogranicza się do “jednego kliknięcia”. Poruszymy także kwestię bezpieczeństwa (nie lubimy hardkodować haseł, prawda?) a na deser przybliżona zostanie idea skalowania serwera baz danych w celu unikania tzw. SPOF’a (na przykładzie AWS Aurora).

  Robert Kubik – na co dzień DevOps w Hostersi, gdzie zajmuje się głównie migracją do chmury i wdrożeniami AWS. Fan automatyzacji, IaC i rozwiązań “samonaprawiających się”. Prywatnie entuzjasta informatyki, muzyki i lotnictwa. Weekendowo spędza czas w warsztacie bądź jako realizator dźwięku.

 • 19:45 Prelekcja#2: „NGINX jako podstawowy serwer WWW dla usługi hostingowej” – Maciej Kupiec

  Prelekcja związana z użyciem NGINX jako głównego serwera dla hostingu. Przedstawiona zostanie instalacja oraz konfiguracja samego NGINX’a wraz z PHP-FPM, LE, oraz z integracją z ISPCONFIG, który pozwoli na uruchomienie całkiem dobrego, budżetowego hostingu na serwerach o małej mocy. Zostaną przedstawione przykłady, case studies, oraz best practices.

  Maciej Kupiec – profesjonalnie związany z informatyką z dziedziny SoDo od 17 roku życia (2003r). Aktualnie, od ponad 5 lat, prowadzi własną firmę BITEBYTE, która obsługuje ponad 120 firm z różnych gałęzi przemysłu. Jest stałym partnerem Clouvider Ltd., współpracuje min. z firmą Cynel Unipress, Wojas, Black Red White, Dunsterhouse Ltd oraz Birkdale Ltd. W wolnych chwilach zajmuje się strzelectwem sportowym i grą na organach piszczałkowych.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂