fbpx

Eventy

17.04
2019

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #5

Strefa Centralna, plac Sejmu Śląskiego 2

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piąty MeetUp w Katowicach!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Incident response” – Maciej Skrzypek

  W trakcie pierwszej prelekcji dowiecie się co to jest Icident Response. Jak się do tego przygotować? Jak wygląda zbieranie dowodów oraz ich analiza? Maciek pokaże Wam narzędzia oraz ich zastosowanie w praktyce.

  Maciek od prawie 2 lat pracuje w Security Operations Center jako “IT Security Officer”. Skończył kryptografię na Stanford i  Cybersecurity na Maryland. Jest również programistą z wieloletnim doświadczeniem C, C++ oraz Python. Wcześniej pracował w firmie produkującej samoloty bezzałogowe dla Wojska i innych służb.

 • 19:45 Prelekcja#2: „Niech system zrobi to za ciebie! Kilka słów o tym jak pracować szybciej” – Szymon Kośla

  W trakcie wystąpienia Szymon przedstawi kilka użytecznych narzędzi, których umiejętne wykorzystanie znacząco przyspiesza pracę w systemach uniksowych. W planie krótko o tym, dlaczego warto używać vim, zsh, tmux, a także o mniej oczywistym użytkowaniu awk (tak, awk potrafi więcej niż wyświetlanie poszczególnych “kolumn” tekstu :)). Przedstawione zostanie również kilka technik dochodzenia, co boli procesy w linuksie, z użyciem strace, lsof, /proc i tcpdump.

  Szymon Kośla to leniwy linuksowiec, który notorycznie wyręcza się systemami którymi zarządza. Obecnie zatrudniony w DAZN jako Senior Systems Engineer, w zespole projektowym. Poza pracą spędza czas z rodziną.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂