fbpx

Eventy

12.06
2019

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #6

Strefa Centralna, plac Sejmu Śląskiego 2

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szósty MeetUp w Katowicach!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Jenkins Pipeline – jak z tym pracować i nie zwariować” – Jan Kacik

  Jenkins Pipelines są już dostępne od dłuższego czasu, jednak wielu je omija lub ma problemy z implementacją. W trakcie prezentacji pokazane zostanie dlaczego warto ich używać oraz jak rozpocząć z nimi swoją przygodę. Na przykładach zapoznamy się z podstawową składnią dla skryptowych oraz deklaratywnych pipelinów. Porozmawiamy o dobrych praktykach, radzeniu sobie z błędami oraz jak testować nowe wersje naszego kodu. Zahaczymy także o strukturę i przykłady użycia shared libraries.

  Jan Kacik to pasjonat automatyzacji i ułatwiania sobie życia. Uwielbia poznawać nowe technologie i z ich pomocą pomagać innym. Obecnie pracuje jako DevOps Engineer w SII, a w wolnych chwilach spędza czas ze swoją rodziną

 • 19:45 Prelekcja#2: „Privacy by desgin 2.0 w tworzeniu rozwiązań IT” – Przemysław Caputa

  Prawnicy potrafią wszystko skomplikować, tego nie wolno, siamto trzeba a owamto muszą przemyśleć, a jak się jeszcze zabiorą za IT to kaplica. Więc jeśli chciałbyś wiedzieć czego prawnik oczekuje od twojej usługi/produktu i dlaczego wpadnij na prelekcję z prawniczego Privacy by design. Zaoszczędzisz sobie czasu, choć co do nerwów niczego nie obiecuję. Zobaczysz jakie funkcjonalności i rozwiązania muszą zostać wdrożone by rozwiązanie IT było zgodne z obecnym prawem.

  Przemek to prawnik, który okrężną drogą trafił do świata IT 😉 Interesuje się stykiem prawa i IT, głównie IT security. Freelancer zawodowo pracujący dla korpo i startupów przy projektowaniu i ocenianiu rozwiązań IT pod kątem zgodności z prawem.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂