Eventy

23.10
2019

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #7

Strefa Centralna, plac Sejmu Śląskiego 2

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp w Katowicach!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “DataOps lub jak budować kompleksowe data workflows“ - Ruslan Korniichuk

  DevOps poprawia jakość, szybkość i skalowalność tworzenia oprogramowania. Na podstawie tych metod, DataOps oferuje te same ulepszenia dla produkcyjnego data science. Istnieje tak dużo różnych narzędzi, bibliotek i frameworków dla DataOps, że już trudno wybrać najbardziej odpowiedni. Porównamy wszystkie popularne workflow menedżery, takie jak Airflow, Luigi, Azkaban, Pinball. Również sprawdzimy rozwiązania cloud-native, takie jak Step Functions, Simple Workflow Service (SWF) oraz Glue. Na sam koniec pokażemy, jak budować workflows w Airflow, Luigi i chmurze obliczeniowej Amazon Web Services (AWS).

  Ruslan to programista Python i inżynier ds. sztucznej inteligencji. Starszy konsultant w Capgemini. Były programista Python i inżynier danych w firmach z Fortune 500. Główne obszary jego działań to tworzenie oprogramowania i automatyzacja. Szczególnie zainteresowany jest przetwarzaniem w chmurze i Data Science. Doktorant na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prelegent m.in. na PyCon PL, Silesian AI, Data Science Silesia, Kariera IT, IT [email protected]

 • 19:45 Prelekcja#2: “Public Cloud Governance Automation - jak to zrobić od A do Z“ - Kamil Więcek

  Organizacje coraz chętniej budują rozwiązania, które korzystają z publicznej chmury. Zbudowanie jednego takiego rozwiązania jest proste - zakładamy konto, podpinamy kartę, nadajemy kilku osobom dostępy i budujemy rozwiązanie. Wyzwanie pojawia się, gdy chcemy budować wiele rozwiązań w różnych składach. Jak podzielić rachunek? Jak zapewnić odpowiednie uprawnienia i dostęp naszym użytkownikom? Jak podejść do tematu bezpieczeństwa? W trakcie prezentacji Kamil przedstawi kompleksowe podejście do tematu na przykładzie AWS. Prezentacja będzie miała dość praktyczny charakter. Będą przykładowe rozwiązania większości governancowych wyzwań podczas migracji firmy do chmury publicznej.

  Kamil od zawsze zajmował się automatyzacją. Podczas swojej 6-letniej kariery w IT, pracował w obszarach Workplace Services, Private Cloud a obecnie Public Cloud, głównie IaaS. Interesują go wszelkiego rodzaju platformy, narzędzia i praktyki wspierające redukcję czynności powtarzalnych.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂