fbpx

Eventy

04.12
2019

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #8

Strefa Centralna, plac Sejmu Śląskiego 2

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na ósmy MeetUp w Katowicach!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: ”Niech system zrobi to za ciebie! Kilka słów o tym jak pracować szybciej - cz. 2 czyli jak efektywnie znajdować problem?” – Szymon Kośla

  Podczas prelekcji Szymon przedstawi Wam metodologię diagnozowania usterek oraz narzędzia, z których korzysta w codziennej pracy. Odpowiednie podejście do tematu pozwala zaoszczędzić sporo czasu, ale przede wszystkim - frustracji. Wystąpienie będzie kontynuacją prelekcji o dobrych praktykach leniwej administracji linuksem (SO/DO Katowice MeetUp #5).

  Szymon Kośla to leniwy linuksowiec. Regularnie wyręcza się systemami, którymi zarządza. Obecnie zatrudniony w DAZN jako Senior Systems Engineer w zespole projektowym. Poza pracą spędza czas z rodziną.

 • 19:45 Prelekcja#2: ”Skalowanie w Kubernetesie - zasady, pułapki i triki” – Maciej Rostański

  Jedna z najważniejszych funkcjonalności Kubernetesa to automatyczne skalowanie podów i węzłów. Współpracujące ze sobą HPA i cluster-autoscaling potrafią zdziałać cuda... Ale czy rzeczywiście tak się dzieje? O tym, jak prosta w zasadzie jest konfiguracja skalowania, a także o tym, jak łatwo skonfigurować je źle opowie Maciej na przykładach z praktyki. Na spotkaniu wprowadzenie dla tych, którzy chcą dopiero ogarnąć zagadnienie, jak również ``mięcho`` dla tych, którzy kubectl apply mają w aliasach.

  Dr inż. Maciej Rostański – zajmuje się tematyką administracji systemów i sieci komputerowych i ciągłości działania systemów informatycznych od kilkunastu lat. Wykładowca akademicki, który zainteresowania naukowe łączy z pracą praktyczną dla firm IT wykonując zadania z zakresu DevOps i prac R&D – obecnie związany z firmą Hostersi. Autor książek i prac naukowych na temat nowoczesnych technologii internetowych, a prywatnie zapalony gracz komputerowy i kinoman, jednak przede wszystkim ojciec dwóch córek, które skutecznie zajmują mu wszelki pozostały wolny czas.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂