fbpx

Eventy

16.05
2018

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #4

Klub Re, ul. Świętego Krzyża 4

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp w Krakowie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Jak (nie) migrować się na nową Platformę Aplikacyjną” – Mirosław Nagaś

  Mirek opowie o tym jak w Base polegliśmy na migracji z “domowej roboty” PaaSa na Kubernetesa i czy z migracją na Nomada poszło lepiej. Będzie bardzo dużo o PaaSie w ogólności i z życia wziętych doświadczeniach w szczególności.
  Mirek jest DevOps Inżynierem w Base, gdzie na co dzień zajmuje się dbaniem o infrastrukturę, aplikację oraz zacieśnianie współpracy między zespołami developerskimi i platformowymi. A to wszystko z dużym naciskiem na automatyzację, automatyzację i jeszcze raz samoobsługę.

 • 19:45 „Multi-master Kubernetes w godzinę” – Vladimir `vovcia’ Mitiouchev

  W prelekcji pokażemy jak zainstalować i skonfigurować zabezpieczony certyfikatami klaster HA etcd+Kubernetes 1.10 używając narzędzia kubeadm. Przygotujemy konfigurację systemu, dockera, wirtualnej sieci (flannel) i failover mastera. Wykorzystamy również narzędzie SaltStack.
  Vladimir to administrator Linuksa z bogatym doświadczeniem w różnych branżach, aktualnie pracuje w AVSystem. Prywatnie miłośnik beletrystyki, gitary i brawurowej jazdy samochodem BMW.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂