Eventy

29.11
2017

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #1

Klub Re, św. Krzyża 4

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pierwszy MeetUp w Krakowie!

 • 18:00 Networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Take control of your Jenkins jobs via JobDSL” – Łukasz Proszek

  Masz dość klikania po Jenkinsie? Przewijania w poszukiwaniu tej jednej opcji? Masz dość dzikich zmian w projektach? Często tworzysz nowe projekty? Podczas prelekcji Łukasz przedstawi Jenkins JobDSL: sposób na wprowadzenie odrobiny kontroli.

  Łukasz to Senior DevOps engineer @Lumesse. Nienawidzi klikać po GUI. Jeżeli coś nie ma CLI, to mogłoby równie dobrze nie istnieć. Zadania powtarzane przynajmniej drugi raz stara się automatyzować (Ansible/Terraform). Dąży do “Wszystko działa, za co my Ci płacimy” walcząc na co dzień z “Nic nie działa, za co my Ci płacimy” 🙂

 • 19:45 „VDI czy wirtualizacja aplikacji?” – Paweł Serwan

  W czasie sesji zostaną przedstawione główne wady i zalety rozwiązań wirtualizacji aplikacji jak i desktopów (VDI). Omówione zostaną podstawowe problemy spotykane zarówno w czasie wdrożenia jak i administracji. Obie technologie zostaną przedstawione również od strony użytkownika końcowego. Pokazane zostanie w jaki sposób najlepiej wykorzystać wirtualizację w celu uzyskania skalowalnego, wysokodostępnego i opłacalnego środowiska dla każdej firmy.

  Paweł to projektant, inżynier i pasjonat technologii wirtualizacji oraz cloud computing. Na co dzień pracuje jako Architekt IT i zajmuje się rozwiązaniami End User Computing oraz Cloud Computing. Od kilku lat prowadzi bloga, w którym opisuje głównie rozwiązania RDS, SBC i VDI. Założyciel i lider Polskiej Grupy Użytkowników Citrix (PLCUG). Od paru lat dzieli się swoją wiedzą odnośnie technologii wirtualizacji na konferencjach IT. W 2017 roku odznaczony tytułem Citrix Technology Advocate.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport