fbpx

Eventy

18.09
2019

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #10

Codecool, ul. Ślusarska 9

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziesiąty MeetUp w Krakowie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “GitOps – wprowadzenie, narzędzia i najlepsze praktyki” – Łukasz Tomaszkiewicz

  Wiele osób zna i używa podejścia Infrastructure-as-a-code. GitOps to “kolejny krok” w automatyzacji infrastruktury i aplikacji. W trakcie prelekcji Łukasz pokaże na czym to podejście polega, jakich narzędzi użyć, aby sprawnie i szybko wdrożyć to w swojej infrastrukturze oraz jakie najlepsze praktyki warto stosować, aby uniknąć pułapek.

  Łukasz Tomaszkiewicz – pasjonat Kubernetesa, szczególnie w chmurze, który nieustannie automatyzuje powtarzające się czynności i optymalizuje procesy, przy okazji wdrażając dobre praktyki dotyczące bezpieczeństwa.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Continuous Monitoring i wprowadzenie do TICK” – Paweł Piwosz

  Paweł w swojej karierze dostrzega ogromne zmiany w praktycznie każdym wymiarze IT. Uważa jednak, że monitoring jest “osierocony”. Brakuje nowego, adekwatnego do współczesnej teorii DevOps i Agile podejścia do monitoringu. W swojej prezentacji, Paweł skupi się na dwóch aspektach. Pierwszy to dlaczego tak często monitoring jest nieefektywny, a drugi czy jesteśmy świadomi potrzeby zmiany wręcz kulturowej do sposobu monitorowania platform IT?
  Na koniec zaprezentowane zostanie jedno ze współczesnych narzędzi, które świetnie sprawdza się w monitorowaniu platform zbudowanych na Dockerze – TICK stack z InfluxData – na podstawie rozbudowanego przeze Pawła sandboxa.

  Paweł Piwosz – obecnie Lead Systems Engineer w Epam Systems, ponad 20 lat w branży IT od startupów po bankowość. Obecnie główne obszary zainteresowań technicznych to AWS, cloud, Docker, Linux, automatyzacja, CI/CD ale również monitoring. Odnośnie monitoringu Paweł wyznaje zasadę “Jeśli coś mnie budzi w nocy, to musi to być ważne”. Dlatego stara się pracować nad tym, by monitoring był budowany w sposób jaki zaprezentuje.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂