Eventy

27.11
2019

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #11

Codecool, ul. Ślusarska 9

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na jedenasty MeetUp w Krakowie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: “Koniec Hadoopa, jakiego znamy. Dojrzała faza Big Data” – Albert Lewandowski

  Hadoop traci na popularności i przez wiele osób został już nazwany ``martwym``. Jako potwierdzenie tej tezy podaje się sytuację wśród firm, które się nim zajmują. Taką organizacją jest MapR, który został przejęty przez HPE, czy Cloudera. Warto jednak dostrzec, że po prostu weszliśmy w fazę dojrzałego Big Data i rozsądnego korzystania z chmury publicznej. Jakie rozwiązania przejęły schedę po Hadoopie? Odpowiedź na to pytanie na prelekcji!

  Albert Lewandowski obecnie pracuje jako Big Data DevOps Engineer w firmie GetInData, która specjalizuje się w przetwarzaniu danych w czasie rzeczywistym, a wcześniej zdobywał doświadczenie w tematyce Big Data w firmach 3Soft oraz Accenture. Po godzinach Albert działa w chmurach Google i Microsoftu, pisze na portalu Antyweb i jest współorganizatorem Future Talks.

 • 19:45 Prelekcja#2: “Bezpieczeństwo w pipeline’ach CI/CD” – Marcin Szydłowski

  Praktyki tworzenia kodu zmieniają się nieustannie. W pełni zautomatyzowane pipeline’y CI/CD oraz wprowadzanie wielu zmian do produkcji bez ręcznej interwencji zyskuje popularność nie tylko w małych startupach, ale także w dużych regulowanych przedsiębiorstwach. Powstaje pytanie, w jaki sposób zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo mają nadążyć za tempem zmian i jednocześnie zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa danej aplikacji? Prelekcja opisze typowe wyzwania związane z osadzaniem zabezpieczeń w modelu DevOps. Oprócz wyzwań organizacyjnych dostarczy także przykłady narzędzi, które można osadzić w pipeline’ach CI/CD w celu wykrycia i wyeliminowania problemów związanych z security na wczesnym etapie tworzenia kodu.

  Marcin Szydłowski to entuzjasta cyberbezpieczeństwa. Od kilku lat uczestniczy w licznych ofensywnych działaniach na rzecz bezpieczeństwa prowadzonych dla uznanych na całym świecie organizacji międzynarodowych. Obecnie jest odpowiedzialny za bezpieczne wdrażanie systemów informatycznych w Phillip Morris International. Marcin podzieli się swoimi doświadczeniami z bezpiecznego wdrażania systemów zarówno z perspektywy ofensywnej, jak i defensywnej. Członek Synack Red Team (0x03) i aktywny uczestnik programów Bug Bounty. Prelegent na konferencjach dotyczących bezpieczeństwa, takich jak Confidence, OWASP czy KrakWhiteHat.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

Nie odnaleziono żadnych eventów

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂