Eventy

22.01
2020

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #12

Grape Up, ul. S.Żółkiewskiego 17a

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Krakowie!

  • 18:00 networking
  • 18:30 Prelekcja #1: „Kubernetes - the hard way” – Jacek Marmuszewski

    Kolejna prezentacja o Kubernetesie? Tak! Ale tym razem nie zakończy się happy-endem po trzech kliknięciach. Zamiast tego Jacek chce się z Wami podzielić wrażeniami z ponad rocznej przygody z produkcyjnym klastrem (głównie Google Kubernetes Engine). Obecny produkcyjny workload to ponad 200 aplikacyjnych kontenerów. W międzyczasie Prelegent i cały zespół widzieli różne ciekawe zachowania włącznie z całkowitym zniknięciem klastra. Czemu zniknął? Jakie wyciągnęli z tego wnioski? Wszystkiego dowiecie się podczas prezentacji.

    Jacek Marmuszewski - inżynier w firmie AirHelp, zajmujący się budową i utrzymaniem nowoczesnej infrastruktury w oparciu o chmury AWS i Google. Od połowy 2018 roku ma możliwość codziennej pracy z produkcyjnym klastrem Kubernetesowym i zgłębiania tajników jego działa w różnych warunkach.

  • 19:45 Prelekcja#2: „Systemy Mission Critical w holenderskim ministerstwie” – Tomek Klimek, Michał Różycki

    Systemy Mission Critical utrzymują aplikacje, które muszą działać bez względu na wszystko. Bardzo często to oprogramowanie odpowiada za czynności wagi państwowej, takie jak „Utrzymywanie odpowiedniego poziomu wody na wszystkich holenderskich drogach wodnych” lub „Gwarantowanie trasy przepłynięcia wszystkim statkom towarowym podróżującym po całym kraju w odpowiednim czasie”. Aplikacje te muszą być operacyjne 24/7 i są traktowane zupełnie inaczej niż zwykłe oprogramowanie, a zapewnienie wystarczającej jakości usług wymaga pracy w wielu obszarach. Poza zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności, zadanie to wymaga między innymi odpowiedniej architektury, dobrego systemu monitorowania czy dobrze zorganizowanego zespołu.
    Michał i Tomek opowiedzą o tym, jak tworzyć i utrzymywać systemy Mission Critical oraz na jakie aspekty należy zwrócić uwagę.

    Tomasz Klimek kieruje realizacją projektów w obszarze Cloud Native. Współpracuje z klientami z różnych branż pomagając im w transformacji DevOps, migracji do clouda czy budowaniu zautomatyzowanych platform od zera. Wielokrotnie to także tworzenie i rozwój aplikacji lub samego procesu dostarczania oprogramowania. Jego ulubionym podejściem do budowy oprogramowania jest metodologia Lean Startup. Tomasz ma szerokie doświadczenie techniczne – jest jako programista specjalizował się w językach C++ oraz C#, głównie w projektach o skomplikowanej architekturze oraz Computer Vision.

    Michał Różycki jest Certyfikowanym Administratorem Kubernetesa (CKA), ale zaczynał jako programista ActionScript3 i od tamtej pory sporo technologii przeszło przez jego ręce. Jest wielkim fanem wszystkiego, co jest związane z Cloud Native. W pracy zajmuje się głównie opracowywaniem architektury i wdrażaniem rozwiązań w chmurze oraz poszukiwaniem i analizowaniem nowych technologii, które warto poznawać, rozwijać i wdrażać w realizowanych projektach

  • 21:00 Networking i pizza!

    Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport