Eventy

25.03
2020

SysOps/DevOps Polska Online MeetUp #2

ONLINE: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na drugi MeetUp online!

  • 18:20 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
  • 18:30 Prelekcja #1: „Managing Windows 10 with Azure Intune” - Ievgen Liashov (prelekcja w j. angielskim)

    Intune to serwis działający na bazie chmury w przestrzeni zarządzania mobilnością przedsiębiorstwa (EMM). Dzięki tej usłudze możesz zarządzać urządzeniami mobilnymi, stacjami roboczymi Windows i aplikacjami mobilnymi, z których pracownicy korzystają do uzyskiwania dostępu do danych firmy. Prelekcja pomoże Wam zrozumieć, jak przejść z oldschoolowych lokalnych narzędzi zarządzania urządzeniami, jak GPO lub ConfigMgr, do nowoczesnego zarządzania Windows Azure Intune. Oprócz tego Ievgen nauczy Was możliwości, które daje korzystanie z Azure oraz pokaże, jak to działa na żywo.

    Ievgen Liashov ma ponad 17 lat doświadczenia w branży IT, 10 lat doświadczenia w SCCM i 6 lat w Intune. Na co dzień pracuje nad projektami zarządzania i wdrażania Windows 10 na stanowisku Solution Architect w Polsce.

    Intune is a cloud-based service in the enterprise mobility management (EMM) space that helps enable your workforce to be productive while keeping your corporate data protected. With Intune, you can manage mobile devices, Windows workstations and mobile applications that employees use to access company data. This session will help you to understand how you can move from ``old school`` on-premise device management tools like GPO and ConfigMgr to a modern Windows management with Azure Intune. At this session, you will learn about the possibilities of Azure Intune and see a series of live demonstrations.

    Ievgen Liashov has about 17 years of experience in IT, 10 years of experience with SCCM and 6 years with Intune. Has a number of specialized certifications including MCT and MCTS: ConfigMgr, as well as award MVP Enterprise Mobility. Author of numerous video tutorials, seminars, courses on Microsoft Virtual Academy, as well as the most popular Russian-language blog dedicated to ConfigMgr. Finished a lot of projects for enterprise customers in Ukraine, USA, Poland and France. On a daily basis he works on projects about Windows 10 management and deployment as a Solution Architect in Poland.

  • 19:30 Prelekcja#2: „Zarządzanie hasłami w świece serverless” - Szymon Kędzierski

    Tworząc aplikacje często potrzebujemy uwierzytelnienia do zewnętrznego serwisu czy API, co wymaga podania nazwy użytkownika oraz hasła, na przykład do bazy danych, albo klucza do zewnętrznego REST API. Jak przekazać takie informacje do naszej aplikacji? Powinniśmy wstrzyknąć je podczas wdrożenia czy może aplikacja powinna je uzyskać podczas pracy? Podczas prelekcji Szymon Kędzierski przeanalizuje różne serwisy dostępne na platformie AWS, zwracając również uwagę na skalowalność i koszt każdego z rozwiązań.

    Szymon Kędzierski jest architektem rozwiązań w chmurze, specjalizującym się w technologiach AWS i VMware. Wierzy, że poza swoją główną domeną musi mieć rzetelną wiedzę w innych tematach, takich jak automatyzacja czy bezpieczeństwo, aby móc projektować właściwe rozwiązania. Na co dzień pracuje w krakowskim Grand Parade, a po godzinach dzieli się wiedzą na blogu cloudwellserved.com.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Pobierz raport