Eventy

29.02
2024

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #16

biuro PEGA, ul. Puszkarska 7h

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szesnasty MeetUp w Krakowie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Kubernetes + ArgoCD + GitOps = dynamiczne środowiska” - Robert Siemiński

  Jeśli w Twoim zespole jawią się pojedyncze środowiska testowe, nie ma możliwości równoległego testowania aplikacji, a developerzy muszą czekać w kolejce, aby wypuścić zmiany na środowisko testowe, to wiedz, że coś dzieje! Podczas swojej prelekcji Robert opowie, jak przy pomocy ArgoCD i podejścia GitOps ułatwić życie zespołom developerskim, oddając im możliwość łatwego tworzenia środowisk testowych na klastrze Kubernetes. W pierwszej części prezentacji zostaną przedstawione wykorzystywane narzędzia, a w drugiej Robert pokaże ich praktyczne zastosowanie podczas demo na żywo.

  Robert Siemiński - Cofunder, startuper, CTO, DevOps Engieener. Lider techniczny z ponad 15-letnim doświadczeniem w IT. Specjalizuje się w automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych. Posiada szeroką wiedzę z zakresu DevOps, Kubernetes - CKA, fan K8 operatorów i GitOps. Jest pasjonatem zwinnych metodyk programowania i holistycznego podejścia do rozwoju produktów.

 • 19:20 Lightning Talk - Piotr Kucia
 • 19:40 Prelekcja #2: „Jak postawić Elasticsearch na Kubernetesie w 30 minut?” - Jarosław Bagnicki

  Odkryj, jak w zaledwie pół godziny wdrożyć klaster Elasticsearcha na Kubernetesie, wykorzystując Elastic Cloud on Kubernetes (ECK) oraz platformę Azure Kubernetes Service (AKS). Podczas prezentacji będziecie mieli okazję zapoznać się z Elastic Cloud on Kubernetes (ECK) – narzędziem znacząco ułatwiającym hostowanie i konfigurowanie Elasticsearch oraz innych usług od Elastic na platformie Kubernetes. Po części teoretycznej nastąpi demo, podczas którego zobaczycie, jak szybko można postawić 3-nodowego klastra Elasticsearch wraz z towarzyszącą Kibaną. Na zakończenie, Jarosław podzieli się doświadczeniami z produkcyjnego projektu, wskazując zarówno na zalety, jak i wyzwania, z jakimi się spotkał. Podczas prelekcji nie jest wymagana znajomość Elasticsearch czy Kubernetes, a przedstawiony przykład bezproblemowo można zaadaptować na platformach od innych dostawców chmurowych jak GKE w GCP czy EKS w AWS.

  Jarosław Bagnicki - Software Engineer z pasją do programowania i chmury publicznej. Karierę zaczynał jako Frontend Developer, by później skupić się na backendach w .NET. Obecnie w firmie Medius pełni rolę DevOps Engineera oraz Azure Cloud Admina w jednym z projektów, gdzie łączy doświadczenie programisty z zarządzaniem zasobami chmurowymi.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Kraków MeetUp #16
Location
biuro PEGA, ul. Puszkarska 7h,Kraków,
Starting on
29 luty 2024
Ending on
29 luty 2024
Offer Price
Pobierz raport