Eventy

20.06
2024

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #18

biuro PEGA, ul. Puszkarska 7h

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na osiemnasty MeetUp w Krakowie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Make your own wuch” - Łukasz Biegaj

  Zapraszamy na bezpośrednią i niezwykle praktyczną demonstrację, w jaki sposób można wykorzystać agent-based workflows do codziennej pracy DevOps/SysOps. Łukasz pokaże, jak modele językowe uruchamiane lokalnie mogą wykonywać zaprogramowane przez nas zadania. Dzięki temu procesy automatyzacji stają się bardziej elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb. W efekcie, codzienne operacje mogą być realizowane szybciej i bardziej efektywnie.

  Łukasz Biegaj - architekt systemów odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie rozwiązań eCommerce o dużej skali.W przeszłości programista i twórca gier MMO o dużej popularności, obecnie dostępnych na otwartych licencjach. Jest entuzjastą, użytkownikiem i twórcą rozwiązań Open-Source. Na co dzień przewodzi zespołowi DevOps w Unity Group, pracującym przy projektach chmurowych dla polskich i zagranicznych klientów.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Mixing GitOps and Terraform for a Scalable EKS Cloud Platform at Ocado” - Maciej Józefczyk, Maciej Mencner

  Tworzenie własnej platformy Kubernetes Cloud Platform to długi proces naznaczony wieloma pozornie drobnymi wyborami, których konsekwencje często są klasyfikowane jako dług techniczny. Rozpoczynając rozwój nowego środowiska uruchomieniowego dla Ocado Technology Platform, nasi prelegenci cofnęli się o krok, aby przyjrzeć się wszystkim błędom popełnionym w przeszłości. Szybko pojawiło się kilka pytań dotyczących optymalnej konfiguracji infrastruktury i niezbędnych aplikacji związanych z infrastrukturą: Czy pozostać przy Terraformie, który sprawdził się w przeszłości? Czy podejście GitOps z ArgoCD może zapewnić większą skuteczność w środowisku Kubernetes? Podczas wykładu prelegenci opowiedzą o swojej przygodzie, przedstawiając wstępne rozważania i kluczowe punkty decyzyjne.

  Maciej Józefczyk - Cloud Engineer z ponad 10-letnim doświadczeniem, pracujący aktualnie w Ocado Technology z technologiami AWS. Były administrator systemów Linux i upstream developer projektów OpenStackowych w Red Hat i OVH. Prywatnie ojciec małej Róży i entuzjasta perkusji.

  Maciej Mencner - Senior Cloud Engineerem w Ocado Technology z 9-letnim doświadczeniem. Zanim rozpoczął swoją przygodę z infrastrukturą AWS, cyberbezpieczeństwem oraz sieciami, pracował z systemami on-prem i chmurą prywatną. W swojej karierze dostarczał wysoce dostępne, niezawodne i łatwe w utrzymaniu rozwiązania.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Partnerami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Kraków MeetUp #18
Location
biuro PEGA, ul. Puszkarska 7h,Kraków,
Starting on
20 czerwiec 2024
Ending on
20 czerwiec 2024
Offer Price
Pobierz raport