fbpx

Eventy

14.03
2018

SysOps / DevOps Kraków MeetUp #3

Klub Re, ul. Świętego Krzyża 4

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzeci MeetUp w Krakowie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Jedno by wszystkimi rządzić – czyli cross account assume role w praktyce” – Łukasz Tomaszkiewicz

  Rosnąca liczba kont AWS, którymi musimy zarządzać to potencjalnie dodatkowe loginy i hasła, a także konieczność przelogowywania się między kontami. Czy da się tego uniknąć i pracować wygodnie z wieloma kontami AWS? W trakcie prelekcji usłyszycie o mechanizmach assume role w AWS oraz jak je wykorzystać do zarządzania wieloma kontami.
  Łukasz Tomaszkiewicz – pasjonat chmury, szczególnie AWSa, który nieustannie automatyzuje powtarzające się czynności i optymalizuje procesy, przy okazji wdrażając dobre praktyki dotyczące bezpieczeństwa. Jego doświadczenie w zakresie tworzenia oprogramowania, projektowania baz danych, a także wirtualizacji serwerów i zarządzania infrastrukturą w chmurze pozwala mu spojrzeć przekrojowo na współczesny stack technologiczny. W wolnym czasie fotograf ( http://500px.com/luktom ), sporadycznie piszący blogger (http://luktom.net/), a także regularny prelegent na krakowskich grupach związanych z IT. Wyznawca Vim’a 🙂

 • 19:45 „Prometheus & Ansible – czyli jak łatwo zarządzać monitoringiem nowej generacji” – Paweł Krupa, Roman Demachkovych

  Hypervisor? VM? Laptop? Raspberry Pi? Prometheus może monitorować je wszystkie! Ale czy chcesz poświęcać mnóstwo czasu na konfigurację, zarządzanie, wdrażanie i zabezpieczanie aplikacji na wszystkich tych platformach? Nie łatwiej byłoby gdyby ktoś już to zrobił, potwierdził produkcyjnie, abyś Ty mógł tylko nacisnąć Enter i *poof* monitoring gotowy? Teraz już możesz! Dzięki rolom Ansible stworzonym przez Cloud Alchemy, wcielonym do oficjalnych dokumentacji Grafany oraz Prometheusa i użytym m.in. do stworzenia infrastruktury konferencji FOSDEM i Ty możesz mieć u siebie najnowszy system monitoringu!
  Paweł Krupa (@paulfantom): Lead DevOps Engineer, automatyzacja to jego pasja. Poczynając od sterowników PLC poprzez inteligentne budynki, a kończąc na uproszczaniu zarządzania infrastrukturą serwerową przy użyciu Ansible’a. Uważa, że poprawne zautomatyzowanie czegokolwiek wymaga również odpowiedniego monitoringu, co skutkuje udzielaniem się w takich projektach jak netdata, prometheus, czy też grafana.
  Roman Demachkovych: DevOps Engineer doświadczony w zabezpieczaniu i wdrażaniu oprogramowania w chmurach, a także w monitoringu usług. Nie lubi monotonii i automatyzuje wszystko co się da. W nieskończoność może rozmawiać o górach i pszczelarstwie.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂