Eventy

19.09
2018

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #5

Klub Re, ul. Świętego Krzyża 4

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na piąty MeetUp w Krakowie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Fluentd vs Logstash” – Jakub Król

  Porównanie Fluentd i Logstasha to nasz pierwszy temat. Kuba opowie czym są i do czego służą, a także jaką mają konkurencję. Przedstawi ich mocne i słabe strony, podobieństwa i różnice oraz typowe zastosowania. Zaprezentuje również przykłady ich konfiguracji.

  Kuba w dzień pracuje jako DevOps, a wieczorami ogląda filmy klasy B i memy z psami. W międzyczasie studiuje i rozwija się naukowo. Jest fanem wirtualizacji i konteneryzacji, ale przede wszystkim automatyzacji.

 • 19:45 „O SELinuxie w kilku słowach oraz dlaczego ‘disable’ nie jest jedynym rozwiązaniem” – Bartłomiej Jaroszewki

  Prezentacja będzie szybkim wprowadzeniem do SELinuxa. Omówimy ideę przyświecającą temu rozwiązaniu oraz jak działają niektóre mechanizmy w SELinuxie. Dzięki temu zobaczymy, że “nie taki diabeł straszny, jak go malują” oraz, że disable nie jest jedynym rozwiązaniem naszych problemów.

  Bartłomiej pracuje jako DevOps Inżynier w Grid Dynamics, gdzie na codzień zajmuje się infrastrukturą oraz procesem migracji aplikacji klienta z on-prema do cloude’a. W wolnych chwilach stara się nadgonić nowinki w świecie IT oraz próbuje znaleźć sposób na wydłużenie doby (chronic time deficit).

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂