Eventy

08.10
2020

SysOps/DevOps MeetUp Online #19

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiętnasty MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Czego możemy nauczyć się od programistów” - Jan Kacik

  Jan Kacik na przykładach opowie o tym jak ulepszyć jakość naszej pracy poprzez wykorzystanie technik, które programiści stosują od dawna. Wielu błędów jakie popełniamy, w szczególności na początku naszej kariery, moglibyśmy uniknąć, gdyby zastosować kilka prostych zasad. Niektóre z nich są już dobrze zakorzenione w innych rejonach IT. Zasady te mają za zadanie zwiększyć naszą wydajność oraz ograniczyć ilość nadmiernej pracy którą wykonujemy.

  Jan Kacik - zaczynał pracę jako administrator systemów jednak po doświadczeniu pracy z programistami przebranżowił się na devopsa. Od tego czasu ciągle stara się szukać sposobów na usprawnienie procesów u klientów oraz ułatwienie pracy programistom. W swojej pracy stara się utrzymać równowagę pomiędzy umiejętnościami twardymi oraz miękkimi ponieważ uważa, że obie są równie ważne w codziennej pracy.

 • 16:00 Prelekcja #2: „DevOps mindset - o co chodzi tym menedżerom?” - Michał Bojko

  Podobno Devops Mindset jest mityczną, wymyśloną przez management złotą pigułką na każde zło i powoduje tylko zamieszanie w sprawnie działających zespołach. Jednakże kontekst wdrażania DevOps Mindset jest bardzo związany z szeroko rozumianym biznesem i fiksacją na punkcie klienta. Michał Bojko przybliży ten problem w swojej prezentacji. .

  Michał Bojko - doświadczony lider w dziedzinie innowacji z podejściem MacGyver z 21-letnim doświadczeniem w branży. Uwielbia rozwiązywać problemy i je ujawniać. Pracował jako database maintenance engineer, software engineer, software designer i system architect. Wspierał 300-osobowe zespoły i podejmował się realizacji 25 projektów na raz. Największe zainteresowanie Michała to ludzie i ciągłe doskonalenie się.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂