Eventy

12.11
2020

SysOps/DevOps MeetUp Online #21

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty pierwszy MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Jak wprowadzić zaufanie do świata kontenerów” - Aleksander P. Czarnowski

  Prezentacja odpowiada na pytanie dlaczego brak jest zaufania do oprogramowania open source w świecie kontenerów i jak tę lukę wypełnić, spełniając jednocześnie wymogi regulacyjne oraz w jaki sposób zabezpieczać kontenery przed atakami.

  Aleksander P. Czarnowski – prezes zarządu AVET Informaiton and Network Security Sp. z o.o. i Defenselayers Sp. z o.o., posiada ponad 22-letnie doświadczenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Jest członkiem grupy Cloud Select Industry Group (CSIG) w Komisji Europejskiej, gdzie jako ekspert bezpieczeństwa zajmuje się kwestiami związanymi z ochroną danych w chmurze oraz umowami SLA. Tam też konsultował elementy GDPR jeszcze na etapie projektu i był współautorem publikacji „Cloud SLA Standardisation Guidelines”.

 • 16:00 Prelekcja #2: „Testinfra - armia QA w jednym frameworku” - Szymon Krasuski

  W przypadku projektów wdrażanych w wielu instancjach działających w różnych środowiskach standardowe narzędzia do testowania nie zdają egzaminu. Wtedy zazwyczaj musi pojawić się zespół QA, który wdraża nasz projekt i testuje te funkcje, które mamy zamiar opublikować. Co by się jednak stało, gdyby udało się to całkowicie zautomatyzować? Czy zespół QA byłby skazany na bezrobocie? Czy samo oprogramowanie byłoby doskonalsze? Może... Może Testinfra to właśnie takie narzędzie, które wyniesie Twoje testy na zupełnie nowy poziom!

  Szymon Krasuski - w CodiLime pracuje na stanowisku inżyniera oprogramowania. Na co dzień zajmuje się tworzeniem rozwiązań sieciowych dla infrastruktury chmurowej, najczęściej opartych na Kubernetesie. Prywatnie jest wielkim fanem kina i architektury.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂