Eventy

03.12
2020

SysOps/DevOps MeetUp Online #23

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty trzeci MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Apache Cassandra 4.0” - Tomek Łasica

  Apache Cassandra 4.0 mozolnie i z bólami wychodzi po długim czasie od wydania wersji 3.11. Zawiera szereg ciekawych, z punktu widzenia utrzymania i testowania, rozwiązań. O nich właśnie opowie Tomek: zero copy streaming i incremental repair improvements, audit logs oraz full query logging. Co więcej, podzieli się również nowinkami ze świata Apache Cassandra.

  Tomek Łasica - Senior Software Engineer in Test, Datastax. Zajmuje się testowaniem i jakością Apache Cassandra i Datastax Enterprise. Nie ma certyfikatów poza CSM z 2008 roku. Od 20 lat maniakalnie stara się utrzymać przyzwoitą jakość tworzonego oprogramowania.

 • 16:00 Prelekcja #2: „Business Intelligence vs Azure DevOps - czyli co, oprócz kodowania, robimy, aby dostarczać organizacji wiarygodne dane” - Łukasz Bielak

  Zwykle architektura BI składa się z kilku elementów, takich jak Data Lake, Hurtownia danych, ETL, Baza Analityczna, rozwiązania Master Data czy raportowanie. Rozwiązania te pomagają w analizowaniu danych gromadzonych przez nasze systemy. Do zadań deweloperów należy rozbudowa tych wszystkich komponentów w oparciu o wymagania klienta. Jednak rzeczywistość to nie tylko rozwijanie systemu. To także ciągłe wdrażanie i testowanie nowych funkcjonalności, przeplatane mnóstwem spotkań. Aby to wszystko opanować niezbędna staje się automatyzacja i dobra organizacja pracy. Łukasz zaprezentuje, jakie możliwości, przy tworzeniu systemu BI opartego na Azure, daje Azure DevOps. Pokaże również, co działa dobrze, co trochę gorzej, a czego powinniśmy unikać.

  Łukasz Bielak - od ponad 5 lat, pracując jako konsultant Business Intelligence, zajmuje się rozwijaniem systemów BI. Posiada doświadczenie w budowaniu procesów ETL, kostek analitycznych, modeli tablicowych, a także raportów w SSRS i Power BI. Od niemal dwóch lat jego praca skupia się wokół platformy Azure, a ta stała się głównym przedmiotem zainteresowań Łukasza. W wolnych chwilach prowadzi blog - CloudBI.pl, gdzie porusza najważniejsze zagadnienia dotyczące budowania systemów BI w chmurze. Jego uzupełnieniem jest powstały niedawno kanał w serwisie YouTube.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂