Eventy

14.01
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #25

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty piąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: “Jak stać się kluczowym członkiem zespołu?” - Arkadiusz Banaś

  Arkadiusz Banaś opowie, co zrobić, aby stać się pozytywnie niezastąpionym. Pokaże, jak podnieść swoją wartość w zespole i wyjaśni, dlaczego warto zadbać o to, jak jesteśmy postrzegani. Zasady, które zaprezentuje Arek, pomogą Ci usprawnić Twoją pracę i poprawić widoczność jej efektów. Ale uwaga, nie ma drogi na skróty! Zasady są proste, ale ich wdrożenie w życie wymaga sporo wysiłku. Jeśli Cię to nie odstrasza, zapraszamy na prezentację.

  Arkadiusz Banaś - programista z zamiłowania, fizyk z wykształcenia. Pracuje na stanowisku Senior Software Engineer w Dynatrace, z którym jest związany od prawie 5 lat. W międzyczasie założył software house, rozszerzając swoje doświadczenie o prowadzenie i organizację pracy całej firmy. Mając wiele obowiązków, wypracował zasady efektywnej i dobrze zorganizowanej pracy, o których chętnie opowiada.

 • 18:00 Prelekcja #2: “Amazon CodeGuru, czyli sprawdź swój kod przed wdrożeniem” - Michał Szafrański

  Podczas drugiej prelekcji razem z Michałem Szafrańskim napiszemy prostą aplikację, sprawdzimy jej kod pod kątem jego jakości, wdrożymy ją na produkcję i poprawimy jej działanie. A to wszystko za pomocą jednego narzędzia jakim jest Amazon CodeGuru. Usługa ta ma zastąpić człowieka w procesie Code Review (Przeglądu Kodu), a my zobaczymy, jak sobie z tym radzi.

  Michał Szafrański - Architekt oprogramowania i rozwiązań AWS. Od 20 lat zajmuje się programowaniem, procesem wytwórczym i projektowaniem aplikacji biznesowych. Kodował w językach od C++, Cobol, Java, C# do TypeScript i Swift. Entuzjasta ruchu Software Craftsmanship, GitFlow oraz wielbiciel Clean Architecture. Pomysłodawca i organizator ``Koduj w Płocku``. Wykładowca w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂