Eventy

21.01
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #26

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty szósty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: “Prosty monitoring infrastruktury ze stackiem ELK” – Bartosz Pankowski

  W trakcie tej prelekcji dowiePodczas prezentacji Bartek Pankowski pokaże nam najłatwiejsze sposoby na poprawę wydajności działania ElasticSearcha poprzez rozszerzenie jego podstawowej konfiguracji. Pochyli się nad typami node'ow oraz cyklem życia index'ów, a na koniec sprawdzi, jak działa nowe rozwiązanie Fleet pozwalające na użycie Agentów do stream'u np. metryk.search.

  Bartosz Pankowski - pracuje jako DevOps Engineer w CodiLime. Zajmuje się infrastrukturą i automatyzacją procesów deweloperskich. Jego pasją jest ułatwianie pracy innym. Dąży do jak najlepszego zrozumienia ich potrzeb. Jest wielkim fanem piłki nożnej i innych gier. Uwielbia także gotować.

 • 18:00 Prelekcja #2: “Kiedy zrobienie kroku w tył jest konieczne” – Łukasz Durak

  Kubernetes daje nam ogromne możliwości - automatyzuje wiele operacji, przez co mamy mniej pracy utrzymaniowej. Tyle teorii, ale jak to wygląda w praktyce? Co w przypadku kiedy to, co wybraliśmy przestało się sprawdzać? W trakcie drugiej prelekcji Łukasz Durak prześledzi, jak początkowe wymagania zmieniły się w czasie oraz jak zostały zaadresowane nowe zależności.

  Łukasz Durak - obecnie pracuje na stanowisku DevOps Engineer. Utrzymuje infrastruktury oraz dba o jak najwyższą dostępność usług. Prywatnie pasjonat nowych technologii oraz gier komputerowych.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂