Eventy

04.02
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #27

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty siódmy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: “Terraform vs CloudFormation - pojedynek narzędzi Infrastructure as a Code” – Łukasz Tomaszkiewicz

  Wraz z nadejściem 2021 roku pojawia się pytanie czy lepszy jest Terraform, czy też CloudFormation? A może na rynku dostępna jest trzecia opcja, która kładzie poprzednie na łopatki? W trakcie sesji Łukasz Tomaszkiewicz porówna najpopularniejsze narzędzia do tworzenia infrastruktury jako kodu - CloudFormation i Terraforma. Przedstawi możliwości oraz ograniczenia obu z nich, a także zdradzi nam, w jakich scenariuszach sprawdzają się one najlepiej.

  Łukasz Tomaszkiewicz - jako Cloud Engineer od lat wspiera zespoły programistyczne w dostarczaniu rozwiązań opartych o chmurę – od projektowania, przez automatyzację wdrażania, na monitoringu, optymalizacji i bieżącym utrzymaniu kończąc. Na co dzień pomaga programistom i DevOpsom rozwijać karierę w chmurze publicznej.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: “Terraform & Azure: 101” – Adam Łoszyn

  W trakcie prelekcji Adam Łoszyn przedstawi nam możliwości Terraforma, jednego z najpopularniejszych narzędzi w dzisiejszym, devopsowym świecie, w chmurze Azurowej. Pokaże, jak można tworzyć i importować istniejące zasoby, generować sekrety i je zapisywać oraz wspomni o Terraform enterprise.

  Adam Łoszyn - Inżynier Devops w branży od około 6 lat. Zajmuje się automatyzacją procesów DevOpsowych, a także zarządzaniem infrastrukturą w chmurze. Z wykształcenia jest fizykiem. Interesuje się branżą kosmiczną, medyczną oraz fantastyką - czytaniem oraz pisaniem. Prywatnie spędza czas uprawiając sport oraz spacerując ze swoim psem - gończym polskim.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps MeetUp Online #27
Location
online, online,
Starting on
4 Luty 2021
Ending on
4 Luty 2021
Description
Terraform, CloudFormation, Infrastructure as a Code, Azure, Terraform enterprise
Offer Price