Eventy

18.02
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #28

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty ósmy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: “Terraform a security - jak zadbać o to, by infrastruktura była bezpieczna” – Paweł Piwosz

  IaC to aktualnie bardzo modne podejście do infrastruktury, a jednym z najpopularniejszych narzędzi do jej budowy jest Terraform. Zadajmy sobie więc pytanie: jak bezpieczny jest nasz kod? W trakcie prelekcji Paweł Piwosz przedstawi nam wybrane narzędzia do kontroli Terraforma, omówi co jest w nich dobre, a co złe. Na przykładzie jednego z nich Paweł pokaże jak zaimplementować skany bezpieczeństwa IaC w CI/CD.

  Paweł Piwosz - obecnie pracuje jako Lead Systems Engineer w EPAM Systems. W swojej ponad 20-letniej karierze doświadczał realiów zarówno startupów, jak i dużych korporacji. Obecnie w swoim rozwoju nacisk kładzie na architekturę oraz zarządzanie dostarczaniem, a z aspektów czysto technicznych - na mikroserwisach, Serverless i CI/CD. Jego celem jest propagowanie DevOps jako kultury, praktyki, sposobu na transformację organizacji. Prywatnie jest Ambasadorem DevOps Institute - skupia się nad ``ludzką twarzą DevOps`` oraz dąży do zmiany ``S`` w modelu CALMS z Share na Security.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: “Architektura współdzielonego systemu monitoringu na przykładzie projektu w branży retail” – Jakub Grześka

  Podczas prelekcji Jakub Grześka opowie o tym, jak wraz z zespołem zaprojektowali oraz zaimplementowali centralny system logowania i monitoringu dla firmy Adidas. Podzieli się również wnioskami wyniesionymi z utrzymywania platformy współdzielonej przez niezależne zespoły. Zwróci uwagę na wydajność systemu i reagowanie na zwiększający się ruch oraz globalny zasięg platformy i różnice między AWS Global a AWS China.

  Jakub Grześka - rozpoczynał swoją zawodową przygodę z IT programując w Java. Od ponad 3 lat zajmuje się w Grape Up aplikacjami Cloud Native. Obecnie pełni rolę Platform Engineer, a od niedawna zajmuje się rozwojem autorskiej platformy Grape Up – Cloudboostr.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps MeetUp Online #28
Location
online, online,
Starting on
18 Luty 2021
Ending on
18 Luty 2021
Description
Terraform, security, IaC, Infrastructure as Code, CI/CD, AWS Global, AWS China,
Offer Price