Eventy

04.03
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #29

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty dziewiąty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: “Jak dostarczyć wygodę i moc usługi chmurowej do centrów danych klienta?” – Radosław Szulgo

  Czy wiesz, że możesz stworzyć z sukcesem oprogramowanie jako usługę (SaaS) oraz umożliwić wdrożenia lokalne? Pomimo, że zapewnienie wdrożeń lokalnych jest o jeden poziom trudniejsze, z takich powodów jak problemy z utrzymaniem, rozmiarami sprzętu czy konfiguracją, istnieje kilka znanych przykładów, jak to zrobić dobrze - AWS Outposts lub Google Anthos. Radek Szulgo podzieli się lekcjami wyciągniętymi z tego, jak odniósł sukces z Dynatrace Managed. Podczas tworzenia nowoczesnego modelu wdrażania lokalnego uwzględnił trzy najważniejsze aspekty, o których opowie. Są to: proaktywna pomoc techniczna, automatyczne dostarczanie aktualizacji i podejście do zerowej konfiguracji. Ta prelekcja powinna zainspirować Was do rozszerzenia oferty oprogramowania z SaaS na efektywne lokalne wdrożenia.

  Radosław Szulgo - pracuje jako techniczny kierownik produktu w firmie Dynatrace. Ma ponad 11-letnie doświadczenie na rynku monitorowania aplikacji jako programista i lider. Aktualnie zajmuje się budowaniem efektywnego dostarczania oprogramowania w chmurze jako serwis oraz w centrach danych klienta. Jest dużym entuzjastą zwinnego wytwarzania oprogramowania. Po godzinach pracy, Radek, jako były piłkarz ręczny, jest aktywny sportowo oraz interesuje się rozwojem osobistym.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: “Praktyczne zastosowania Kubernetes Workload Identities” – Emil Dąbrowski

  Emil przedstawi jak w łatwy sposób można podnieść bezpieczeństwo wykorzystując Workload Identities. Opowie w jaki sposób zbudować aplikację, w której mikroserwisy będą miały dostęp tylko do wybranych zasobów w Google Cloud Platform. Tego typu podejście zapewnia znacznie większy poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie pozwala w elastyczny sposób zarządzać uprawnieniami. Co więcej, w trakcie spotkania Emil zaprezentuje funkcjonującą aplikację w oparciu o to podejście.

  Emil Dąbrowski - Google Cloud Professional Architekt / Developer / DevOps i Certified Kubernetes Admin i Developer w firmie Devoteam Cloud Services. Jest autoryzowanym trenerem Google Cloud Platform, a także ekspertem w obszarze Google Cloud Platform w społeczności Google Developer Expert. Od 25 lat zajmuje się profesjonalnymi rozwiązaniami informatycznymi. Realizował projekty dla dużych organizacji w obszarze przetwarzania i przechowywania danych, bezpieczeństwa i sieci. Aktualnie zajmuje się konteneryzacją, bezpieczeństwem chmury publicznej i rozwiązaniami z obszaru AI.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps MeetUp Online #29
Location
online, online,
Starting on
4 Marzec 2021
Ending on
4 Marzec 2021
Description
Saas, AWS Outposts, Google Anthos, Google Cloud Platform, GCP, Kubernetes, Kubernetes Workload Identities
Offer Price