Eventy

18.03
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #30

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: “Kubernetes i Windows, czyli jak wykorzystujemy GKE na Windows node poolach na produkcji” – Hubert Poznański

  Podczas prezentacji Hubert przedstawi podejście Egnyte w wykorzystaniu GKE oparte na Windows node poolach na przykładzie niedawno wdrożonego serwisu. Przedstawi problemy, które zostały napotkane podczas przygotowywania środowiska oraz samego wdrożenia. Hubert pokaże również, w jaki sposób Egnyte realizuje takie podstawowe aspekty, jak monitoring oraz automatyzację środowiska Windows w GKE.

  Hubert Poznański - entuzjasta technologii cloudowych, od dwóch lat DevOps Engineer w zespole Production Engineering w Egnyte. Na co dzień zajmuje się utrzymaniem infrastruktury oraz wdrażaniem nowych usług przy współpracy z zespołem deweloperów.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: “Build, test, deploy - dystrybucja oprogramowania za pomocą Intune” – Maciej Horbacz

  Dostarczanie pogramów na urządzenia w organizacji zwłaszcza teraz w czasach wzmożonej pracy zdalnej stawia wiele wyzwań. Dzięki Microsoft Intune jesteśmy w stanie szybko dostarczyć programy na każde urządzenie - gdziekolwiek by ono nie było. Jednak to zadanie DevOpsa, aby sprawdzić czy cały proces przebiegnie pomyślnie. Jedynym sposobem, aby zabezpieczyć się przed dużą liczbą błędów jest przetestowanie takiej dystrybucji w kontrolowanym środowisku. Wykorzystanie PowerShella jako silnika całego procesu instalacji, pozwoli dowolnie go dopasować do swoich potrzeb. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, testy powinny odbywać się na czystym systemie, który możesz odpalić w ciągu kilku sekund (bez posiadania obrazu lub przygotowywania maszyny wirtualnej) za pomocą Windows Sandbox. Po pomyślnym zakończeniu testów paczka instalacyjna jest gotowa do dystrybucji za pomocą Microsoft Intune. Cały ten proces wraz ze szczegółami przedstawi drugi prelegent - Maciej Horbacz.

  Maciej Horbacz - główny inżynier oraz architekt rozwiązań zarządzania urządzeniami w oparciu o Microsoft Intune. Swoją pasję do zdalnego zarządzania urządzeniami odkrył wraz z poznaniem PowerShella. Od tamtego momentu stworzył wiele narzędzi do zautomatyzowania pracy swojego zespołu. Aktualnie zarządza środowiskiem ponad 700 urządzeń i PowerShell nadal jest jego głównym orężem w ręce. Ponadto tworzy również Low Code'owe rozwiązania z wykorzystaniem Microsoft Power Platform. Autor bloga https://universecitiz3n.tech/ oraz współorganizator spotkań Polish PowerShell User Group https://www.meetup.com/pl-PL/Polish-PowerShell-Group-PPoSh. W wolnym czasie słucha muzyki, interesuje się astrofizyką i kosmologią.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps MeetUp Online #30
Location
online, online,
Starting on
18 Marzec 2021
Ending on
18 Marzec 2021
Description
Kubernetes, GKE na Windows, Intune
Offer Price