Eventy

22.04
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #32

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty drugi MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: “Manage Jenkins at scale to release software more efficiently – czyli Jenkins na sterydach” - Frederic Gibelin (ENG)

  Jenkins jest najpopularniejszym narzędziem CI/CD do automatyzacji procesu dostarczania oprogramowania. Pierwotnie został on stworzony do pracy w jednym środowisku. Jednak z biegiem czasu bardzo często jest wykorzystywany przez wiele zespołów, w dużej skali, do coraz bardziej skomplikowanych projektów, z wykorzystaniem różnych technologii i aplikacji. W wielu sytuacjach powoduje to wzrost liczby instancji Jenkinsa albo stworzenie jednego, niewydajnego, niestabilnego serwera Jenkins (tzw. „Jenkinstein”). Firma CloudBees, główny kontrybutor otwartej wersji Jenkinsa, stworzyła jego wersję enterprise CloudBees CI, która pomaga wycisnąć z Jenkinsa znacznie więcej w zakresie niezawodności, bezpieczeństwa, stabilności wydajności oraz zarządzania pipeline’ami CI/CD. Podczas prezentacji dowiesz się, jak zarządzać Jenkinsem na dużą skalę.

  Frederic Gibelin - Solutions Architect w firmie CloudBees, jest odpowiedzialny za umożliwienie konfiguracji Continuous Delivery na dużą skalę przy użyciu Jenkinsa i jego zaawansowanych funkcji.

  ENG

  Jenkins is the most famous automation engine and well known for implementing CI and CD use cases. The original idea of Jenkins was to serve for one team or one environment. However, over time Jenkins is typically used in many areas, for many teams and applications. These results either in Jenkins sprawl or in a slow, unstable Jenkins master (“Jenkinstein”). CloudBees, who is the main contributor of Jenkins, provides an enterprise ready Jenkins solution which is more stable, reliable and secure but also delivers enterprise pipelines capabilities. During the presentation you will learn how to manage continuous integration at scale and provide a developer centric experience for software delivery.

  Frederic Gibelin - works as a Solutions Architect at CloudBees. In his role Frederic is responsible for enabling large scale setup of Continuous Delivery, using Jenkins and its advanced features.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: “Od Rsync do Kubernetes. Jak wygląda wdrażanie CI/CD w złożonym środowisku” - Michał Giergielewicz

  CI/CD nie jest narzędziem, nie da się go tak po prostu ``wdrożyć``. CI/CD to proces, który często wymaga przekształcenia organizacji, aby się do niego dopasować. Przykład takiej transformacji zaprezentuje Michał Giergielewicz w czasie drugiej prelekcji. Przedstawi również kilka przykładów z obszaru budowania i testowania aplikacji, które stanowiły dla jego zespołu największe wyzwanie.

  Michał Giergielewicz - programista i architekt systemów, skupiony na technologiach webowych. Adwokat Octagonal Architecture, propagator Domain Driven Design i Software Craftsmanship.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps MeetUp Online #32
Location
ONLINE, online,
Starting on
22 Kwiecień 2021
Ending on
23 Kwiecień 2021
Description
Jenkins, Cloudbees, CI/CD, Kubernetes
Offer Price