Eventy

06.05
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #33

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty trzeci MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: “Nowe możliwości wykonywania i odtwarzania backupów” – Mariusz Rybusiński

  W ostatnim czasie backup staje się coraz ważniejszy. Każdy miał na pewno przypadek, że utracił jakieś dane. Awarie zdarzają się nawet globalnym dostawcom chmury. Jako że Veeam specjalizuje się w backupach, podczas tej prezentacji Mariusz Rybusiński przedstawi nowości backupowe, które pojawiły się w ostatnim półroczu. Opowie również, jak je najefektywniej wykorzystać.

  Mariusz Rybusiński - Senior Systems Engineer w Veeam dla rynku środkowoeuropejskiego oraz Microsoft MVP for Cloud and Datacenter Management.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: “Chmura AWS - co zrobić, aby płacić mniej?” – Mariusz Mikciński

  W chmurze AWS użytkownicy mogą na żądanie tworzyć nowe zasoby i korzystać z ponad 200 różnych usług oferowanych przez AWS. Płacimy za wykorzystywane zasoby, dlatego warto mieć strategię oraz plan korzystania z chmury, tak aby było to optymalne finansowo. Podczas prelekcji Mariusz Mikciński powie co zrobić, aby płacić mniej za chmurę AWS. Przedstawi również praktyczne wskazówki, jak zmniejszyć wydatki oraz zademonstruje kilka narzędzi oraz zawartych tam opcji, które mogą Wam w tym pomóc. Dowiecie się po co i jak tagować zasoby, jak zmniejszyć wydatki środowisk sandbox, gdzie przechowywać dane, jak oszczędzać wykorzystując VPC endpoints oraz w jaki sposób znacząco obniżyć koszty warstwy compute.

  Mariusz Mikciński – Cloud Infrastructure Architect w Amazon Web Services (AWS). W swojej ponad 14-letniej karierze był testerem, administratorem, integratorem, inżynierem systemowym oraz architektem. Brał udział w wielu międzynarodowych projektach. Obecnie pracując w części Professional Services AWS pomaga klientom z różnych branż tworzyć architektury systemów, migrować aplikacje do chmury oraz budować nowe usługi w chmurze AWS. Prelegent na wydarzeniach AWS takich jak DevDay czy AWSome Week.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps MeetUp Online #33
Location
ONLINE, online,
Starting on
6 Maj 2021
Ending on
7 Maj 2021
Description
Veeam, backup, AWS
Offer Price