Eventy

24.06
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #36

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty szósty MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Jak zadbać o bezpieczeństwo na etapie pisania kodu, budowy aplikacji i jej integracji?” - Piotr Jabłoński

  Jeden backdoor lub podatność wstrzyknięta na etapie produkcji kodu lub budowy aplikacji skutkuje dziurawym systemem, który jest powielany na dużą ilość instancji lub funkcji uruchamianych w środowisku. Z pomocą przychodzą narzędzia do skanowania kodu, szablonów IaC, skanowania podatności w obrazach i repozytoriach, integracji bezpieczeństwa w CI/CD. Wszystko powinno być maksymalnie zautomatyzowane. W trakcie tej sesji Piotr pokaże, jak w praktyczny sposób można wzmocnić bezpieczeństwo na przykładzie Bridgecrew, Github, AWS CodeBuild i AWS CodePipeline.

  Piotr Jabłoński - specjalista z zakresu bezpieczeństwa, sieci komputerowych, chmury i data center. Projektował i wdrażał rozwiązania Software Defined Data Center w Centralnej Europie. Założył firmę budującą inteligentne aplikacje wspierające bezpieczeństwo i monitoring infrastruktury IT. Rozwijał funkcjonalności w rozwiązaniach Unified MPLS, Adaptive Code Modulation, Autonomic Networking w Cisco Systems. Prezenter oraz autor sesji i warsztatów podczas VMworld, Cisco Live, PLNOG, Cloudyna, Advanced Threat Summit. Posiada certyfikat: Google Certified Professional Architect, AWS Architect Associate, Cisco Design Expert (CCDE), CCIE SP/RS oraz VMware Network Virtualization Professional. Interesuje się AI/ML. Współzałożyciel Stowarzyszenia.AI. Absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej i pierwszej edycji studiów podyplomowych Biznes.AI na Akademii Leona Koźmińskiego.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Digital Transformation at Scale with Inner Sourcing” - Roman Demachkovych

  Prezentacja ta zostanie poświęcona głównym aspektom metodologii Inner Source, która pomogła w chmurowej transformacji na dużą skalę. Nawet prosty system staje się skomplikowany, gdy wymagana jest skalowalność. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy dostarczanie oprogramowania stało się znacznie szybsze niż kiedyś. Zastosowanie podejścia Inner Source w Virtuslab pomogło stworzyć kulturę dzielenia się, a to przełożyło się na brak duplikacji kodu i problemów z bezpieczeństwem, poprawiając jakość i kompatybilność komponentów w przestrzeni platform chmurowych. Więc: ``Let's Learn, Use and Share``.

  Roman Demachkovych jest Software i DevOps inżynierem w Virtuslab z doświadczeniem we wdrażaniu oprogramowania w chmurze, bezpieczeństwa i monitoringu usług. Nie lubi monotonii, ponieważ automatyzuje wszystko, co się uda. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwiązaniach cloud-native i z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą na ten temat.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps MeetUp Online #36
Location
ONLINE, online,
Starting on
24 Czerwiec 2021
Ending on
24 Czerwiec 2021
Description
bezpieczeństwo, Inner Source, Digital Transformation
Offer Price