Eventy

22.07
2021

SysOps/DevOps MeetUp Online #37

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty siódmy MeetUp Online!

 • 16:55 Czekamy na Was na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 17:00 Prelekcja #1: „Dlaczego Kubernetes jest taki skomplikowany, czyli porównanie AWS EKS z ECS Fargate” - Maciej Raszplewicz

  Kubernetes od jakiegoś czasu jest ``na fali``. Zwykle jeśli myślimy o wdrażaniu aplikacji kontenerowych, to Kubernetes pierwszy przychodzi nam na myśl. Czy jest to jedyna i najlepsza opcja? Nie zawsze... W swojej prezentacji Maciej pokaże istotne różnice między Kubernetesem w wydaniu AWS EKS a innym orkiestratorem dostępnym w AWS, czyli ECS Fargate. Może to pomóc w odpowiedzi na pytanie które z tych rozwiązań wybrać dla Waszego projektu.

  Maciej Raszplewicz - Ponad 15 lat doświadczenia w IT. Był analitykiem, programistą, architektem, liderem technicznym. Uczestniczył w wielu projektach, zarówno tych małych, jak i dużych, głównie w telekomunikacji i ubezpieczeniach. Programuje dość sprawnie w kilku językach (m.in. Java, GO, C#, TypeScript, Python). Budował platformę IaC/DevOps dla jednej z większych firm ubezpieczeniowych w Europie. Obecnie jest CTO i głównym developerem w startupie DevOpsowym DevOpsBox.

 • 18:00 OPEN MIKE

  Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂

 • 18:05 Prelekcja #2: „Jak zarabiać więcej w IT? I co ma z tym wspólnego CDN oraz statyczne strony www w chmurze AWS?” - Wojciech Lepczyński

  W ramach wstępu Wojtek zaprezentuje, jak w prosty i tani sposób możecie zwiększyć swoje zarobki. W dalszej części prezentacji dowiecie się, co to jest CDN oraz statyczne strony www. Całe wystąpienie będzie dotyczyło głównie chmury AWS. Poznacie także kilka sposobów na ułatwienie pracy w chmurze i zaoszczędzenie gotówki.

  Wojciech Lepczyński - prowadzi swój blog o chmurach lepczynski.it. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w branży i sporo chmurowych certyfikatów. Aktualnie pracuje jako DevOps Architekt w firmie Neptis S.A., ma swoją firmę i doradza jako chmurowy konsultant. W wolnych chwilach biega z aparatem albo skacze z samolotu, oczywiście ze spadochronem.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂

Summary
Event
SysOps/DevOps MeetUp Online #37
Location
ONLINE, online,
Starting on
22 Lipiec 2021
Ending on
22 Lipiec 2021
Description
Git hook, AWS, Amazon Web Services
Offer Price