Eventy

04.06
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #10

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziesiąty MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: Geolokalizacja, prywatność i dane w czasach zarazy” – Paweł Prociów

  Dane geolokalizacyjne dają doskonały wgląd w przebieg pandemii,a także skalę zmian, jakie przeszło społeczeństwo w trakcie kwarantanny. Firmy agregujące te dane stały się cennym źródłem informacji o możliwych ogniskach zakażeń, zaś równolegle pojawiły się pomysły na wykorzystanie lokalizacji do walki z wirusem. W ślad za tym przyszły wątpliwości co do prywatności i bezpieczeństwa takich narzędzi, np. aplikacji ProteGO mierzącej się z negatywnym odbiorem w branży - czy zasłużonym? Czy w ogóle ma szansę powstać rozwiązanie, któremu ludzie zaufają? Czy takie rozwiązanie powinno mieć w ogóle część serwerową? Na te pytania odpowie Paweł Prociów w trakcie pierwszej prelekcji.

  Paweł Prociów - specjalizuje się w technologiach lokalizacyjnych oraz szeroko pojętym IoT. Pracował dla dużych graczy, takich jak Qualcomm czy Huawei w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Polsce. Posiada tytuł doktora otrzymany na uniwersytecie w Nottingham za badania nad zastosowaniem dobrodziejstw nowoczesnych technologii w diagnozowaniu schorzeń psychicznych. Aktualnie w świecie startupów pracuje nad platformą oferującą nowy wymiar mobilnych usług zbliżeniowych.

 • 16:00 Prelekcja #2: „Governance na 6+, czyli najlepsze praktyki zarządzania Twoją infrastrukturą Azure” – Kamil Więcek

  W czasie drugiej prelekcji Kamil Więcek opowie co tworzy proces governance w Azure. Spróbuje przekonać wszystkich do tego, że to nie wybór, a konieczność ma znaczenie. Wspomni również o narzędziach i usługach, które ułatwiają proces governance. Na koniec przedstawi solidne demo i case study.

  Kamil Więcek - 29-latek z Chorzowa. Pasjonat Azure i automatyzacji. Cloud consultant w firmie Predica, pomagający na co dzień w adaptacji chmury klientom na całym świecie.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

Nie odnaleziono żadnych eventów

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂