Eventy

18.06
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #11

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na jedenasty MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Kubernetes w świecie Serverless” – Tomasz Stachlewski

  Konteneryzacja, Kubernetes, Chmura, Serverless – słowa i technologie, które rozbudzają wyobraźnię budowniczych nowoczesnych aplikacji i systemów IT. Każda z tych rzeczy ma swoje zalety i wady. Podczas prelekcji Tomasz Stachlewski postara się sprawdzić, jak można połączyć na pozór odmienne metody budowy aplikacji (Serverless i Kubernetes) i wyciągnąć z nich to, co najlepsze. Sesja typu ‘hands-on’ – dużo klikania, budowy rozwiązań na żywo i aplikacji opartych o chmurę AWS!

  Tomasz Stachlewski - szef zespołu architektów w Amazon Web Services na Europę Środkowo-Wschodnią. Na co dzień doradza klientom jak tworzyć architekturę systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS. Prowadzi szkolenia dla polskich i zagranicznych partnerów, podczas których przekazuje, w jaki sposób powinna wyglądać droga do infrastruktury chmurowej oraz jak zmaksymalizować płynące z tego korzyści.

 • 16:00 Prelekcja #2: „Cloud Governance & Landing Zone – czyli co musisz zrobić zanim zaczniesz migrować swoją firmę do chmury” – Michał Furmankiewicz

  Duże migracje całych firm do chmury nie są jeszcze w Polsce tak popularne. Kilka przedsiębiorstw ma to jednak już za sobą, a część z nich jest na zaawansowanym poziomie. Zanim zdecydujecie się na taką migrację warto zaplanować swoje środowisko i zbudować zarówno zasady pracy, jak i bazową architekturę wirtualnego centrum danych z odpowiednimi politykami. O tym, jak to budować, co jest w tej budowie ważne i na co zwrócić uwagę w dużej firmie, opowie Michał Furmankiewicz w trakcie drugiej prelekcji.

  Michał Furmankiewicz - współwłaściciel oraz członek zarządu Chmurowisko. Odpowiada za wszystkie projekty doradcze, szkoleniowe i wdrożeniowe. Wcześniej, przez 11 lat pracował w Microsoft, gdzie jako architekt pomagał wielu firmom, jako pierwszym w Polsce, wdrożyć projekty chmurowe na dużą skalę. Ciekawią go biznesowe aspekty technologii i motywacje, które pozwalają uruchamiać duże projekty innowacyjne. W wolnym czasie występuje na konferencjach i meetupach oraz pisze na blogu. Kiedy czasu jest naprawdę dużo, zakłada słuchawki i bawi się technologią.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂