Eventy

25.06
2020

SysOps/DevOps Online MeetUp #12

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp Online!

 • 14:55 Czekamy na kanale YouTube: SysOps/DevOps Polska
 • 15:00 Prelekcja #1: „Jak przygotować środowisko pod deep learning - hardware kontra software” – Michał Łukaszewski

  W zastosowaniach komercyjnych liczy się czas i utylizacja sprzętu, który musi na siebie zarabiać, a nie mielić powietrze. Deep Learning ma pewną specyfikę, która nie zawsze jest oczywista, a która może zaważyć na tym czy polecenie zostanie wykonane wolniej niż mogłoby. Prezentacja ma na celu przedstawić kilka kluczowych aspektów w przygotowaniu sprzętu i sposobie jego wykorzystania, które pomogą uzyskać optymalną utylizację sprzętu, jednocześnie odpowiadając na wymagania performance'owe klienta.

  Michał Łukaszewski - przez 18 lat programista, od prawie dwóch lat kierownik zespołu zajmującego się benchmarkowaniem rozwiązań deep learningowych. Od 3 lat związany z tematem performance'u AI w Intelu.

 • 16:00 Prelekcja #2: „Serverless – how to speed up tests over 300 times and achieve continuous feedback?” – Tomasz Konieczny

  Automatyczne testy regresji dostarczają rezultaty szybciej, można je wykonywać znacznie częściej, a co więcej, w porównaniu do testów manualnych, krótszy jest feedback lag. Jest to kluczowe w przypadku nowoczesnych metodyk wytwarzania oprogramowania. Co jednak, gdy mamy coraz więcej testów i nawet ich automatyczne wykonanie zaczyna trwać zbyt długo - 10 minut… 30 minut… może nawet kilka godzin? Podczas prelekcji Tomasz Konieczny pokaże jak serverlessowe usługi chmurowe, takie jak AWS Lambda, mogą zostać wykorzystane do przyspieszenia wykonania testów nawet o kilkaset razy.

  Tomasz Konieczny - Senior QA Engineer w Ro. Interesuje się szerokim zakresem zagadnień związanych z testami automatycznymi – od architektury aż po środowiska testowe. Zwolennik dzielenia się wiedzą i wymiany pomysłów. Uważa, że to najszybszy sposób uczenia się. Występował jako prelegent na konferencjach, takich jak TestCon Moscow, What The [email protected], Serverless Days Amsterdam czy Quality Excites.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂